Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad


| Operating System | Windows 10 Home Basic |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 0.89 Kg |
| Model | SF714-52T |
| Brand | Acer |
| Colors | Black |
| Pixel Density | 157 ppi |
| Display Touchscreen | No |
| Display Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Display Features | Full HD LED Backlit Anti-glare IPS Display |
| Display Type | LED |
| Display Size | 14 Inches (35.56 cm) |
| Processor | Intel Core i7-8500Y (8th Gen) |
| Graphic Processor | Intel HD 615 |
| Clock-speed | 1.5 Ghz |
| Memory Slots | 1 |
| Memory Layout | 1x16 Gigabyte |
| RAM speed | 2400 Mhz |
| RAM type | LPDDR3 |
| Capacity | 8 GB |
| Expandable Memory | 16 GB |
| SSD Capacity | 256 GB |
| Battery Life | 10 Hrs |
| Battery type | Li-Ion |
| Wireless LAN | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.0 |
Ad
| Headphone Jack | Yes |
| SD Card Reader | Yes |
| Microphone Jack | Yes |
| Speakers | Stereo Speakers |
| Secondary cam(Rear-facing) | No |
| Web-cam | Yes |
| In-built Microphone | Yes |
| Microphone Type | Dual array Digital Microphone |
| Video Recording | 720P HD |
| Sound Technologies | Acer TrueHarmony Technology |
| Keyboard | Standard Notebook Keyboard |
| Pointing Device | Touchpad with Multi-Touch Gestures Enabled |
| Optical Drive | No |
| Fingerprint Scanner | Yes |
| Sales Package | Laptop, Battery, AC Adapter, User Guide |
![]() Swift 7 SF714-52T Laptop (Core i7 8th Gen/8 GB/256 GB SSD/Windows 10) | ![]() Omnibook X Laptop 35.6 cm 14-fe0121QU Next Gen AI PC | ![]() Elitebook Ultra 35.6 cm G1q Business Laptop AI PC | MacBook Pro M1 MYD92HN/A Ultrabook ( M1/8 GB/512 GB SSD/macOS Big Sur) | XPS 13 Plus 9320 (D560072WIN9S) Laptop (Core i5 12th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | Intel Core i7-8500Y (8th Gen) | Qualcomm® Snapdragon™ processor | Qualcomm® Snapdragon™ processor | Apple M1 | Intel Core i5-1240P (12th Gen) |
| Graphics Memory | 4 | NA | NA | 2 | 16 |
| Ram | 8 GB | 16 | 16 | 8 GB | 16 GB |
| Screen Size | 14 Inches (35.56 cm) | 14 Inch (35.56 cm) | 14 Inch (35.56 cm) | 13.3 Inches (33.78 cm) | 13.4 Inches (34.04 cm) |
| ssd Capacity | 256 GB | 1 TB | 1 TB | 512 GB | 512 GB , M.2, Gen 4 PCIe |
Ad






Ad


Ad
Ad