Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad

| Colors | Cool Silver |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 1.5 kg |
| Model | TP3402VAO-LZ612WS |
| Brand | ASUS |
| Display Size | 14 inch |
| Display Resolution | 1920 x 1200 Pixels |
| Pixel Density | 162 ppi |
| Display Type | IPS |
| Display Touchscreen | Yes |
| Display Features | 60Hz refresh rate, 300 nits brightness, 45% NTSC, 16:10 aspect ratio, Glossy display, Stylus support, 85% screen-to-body ratio |
| Processor | Intel Core i5 13420H Octa-core (8 cores, 12 threads, 2.1 GHz up to 4.6 GHz Turbo, 12MB Cache) |
| Clock-speed | Up to 4.6 GHz |
| Graphic Processor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Memory | Integrated Intel UHD Graphics |
| Capacity | 16 GB |
| RAM speed | NA |
| RAM type | DDR4 |
| Memory Layout | 8 GB Onboard + 8 GB SO-DIMM |
| Memory Slots | 1x SO-DIMM (upgradable to 24 GB) |
| SSD Capacity | 512 GB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD |
| Power Supply | 90W AC Adapter |
| Battery type | 50 Wh 3-cell Li-ion |
| Battery Backup | NA |
| Fast Charging | Yes |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6E (802.11ax) 2x2 Dual band |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.3 |
Ad
| SD Card Reader | NA |
| USB 3.2 slots | 1 x USB 2.0 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (display/power delivery), HDMI 2.1 TMDS |
| Headphone Jack | Yes (3.5 mm Combo) |
| Microphone Jack | Yes (Combo Jack) |
| Speakers | Smart Amp Technology, harman/kardon speakers |
| Web-cam | FHD camera with Privacy Shutter |
| Video Recording | 1080p HD |
| In-built Microphone | Yes |
| Microphone Type | Array microphone |
| Sound Technologies | Smart Amp Technology |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Backlit Chiclet Keyboard |
| Touchpad | Precision Touchpad |
| Pointing Device | Precision Touchpad |
| Fingerprint Scanner | NA |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Sales Package | Laptop, Power Adapter, User Guide, Warranty Documents |
| Lockport | NA |
| Additional Features | 360° Hinge (2-in-1), MIL-STD 810H military-grade, MyASUS, AI Noise Canceling, Trusted Platform Module (Firmware TPM), TÜV Rheinland-certified |
![]() Vivobook S 14 Flip TP3402VAO-LZ612WS Laptop | ![]() Swift Go 14 Thin and Light Premium Laptop | Infinix INBook X1 Pro XL12 Laptop (Core i7 10th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | 15s-du2069TU (172R6PA) Laptop (Core i3 10th Gen/4 GB/1 TB/Windows 10) | Ideapad Slim 3i (81WE007YIN) Laptop (Core i5 10th Gen/4 GB/1 TB/Windows 10) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | Intel Core i5 13420H Octa-core (8 cores, 12 threads, 2.1 GHz up to 4.6 GHz Turbo, 12MB Cache) | AMD Ryzen 5 7530U Hexa-Core Processor | Intel Core i7-1065G7 (10th Gen) | Intel Core i3-1005G1 (10th Gen) | Intel Core i5-1035G1 (10th Gen) |
| Graphics Memory | NA | NA | 16 | 4 | 4 |
| Ram | 16 | NA | 16 GB | 4 GB | 4 GB |
| Screen Size | 14 Inches (35.56 cm) | 14 inch | 14 inch | 15.6 Inches (39.62 cm) | 15.6 Inches (39.62 cm) |
| ssd Capacity | 512 GB | 512 GB | 512 GB | 256 GB | 512 GB |
Ad






Ad

Ad
Ad