Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad


| Operating System | Windows 10 Home Basic |
| Operating System Type | 64-bit |
| Model | S540 (81NG00C3IN) |
| Weight | 1.8 Kg |
| Brand | Lenovo |
| Colors | Grey |
| Pixel Density | 141 ppi |
| Display Touchscreen | No |
| Display Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Display Features | Full HD Anti-glare Display |
| Display Type | LED |
| Display Size | 15.6 Inches (39.62 cm) |
| Processor | Intel Core i7-10510U (10th Gen) |
| Graphic Processor | Intel UHD |
| Clock-speed | 1.8 Ghz |
| Memory Slots | 1 |
| Memory Layout | 1x8 Gigabyte |
| RAM speed | 2400 Mhz |
| RAM type | DDR4 |
| Capacity | 8 GB |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Power Supply | 70 W AC Adapter W |
| Battery type | Li-Po |
| Wireless LAN | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 4.2 |
Ad
| Headphone Jack | Yes |
| SD Card Reader | Yes |
| Microphone Jack | Yes |
| Speakers | Dual Speakers |
| Secondary cam(Rear-facing) | No |
| In-built Microphone | Yes |
| Web-cam | Yes |
| Microphone Type | Internal Microphone |
| Video Recording | 720P HD |
| Sound Technologies | Dolby Audio |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Standard Notebook Keyboard |
| Fingerprint Scanner | No |
| Pointing Device | Touchpad with Multi-Touch Gestures Enabled |
| Warranty | 1 Year |
| Sales Package | Laptop, Battery, AC Adapter, User Guide |
![]() Ideapad S540 (81NG00C3IN) Laptop (Core i7 10th Gen/8 GB/512 GB SSD/Windows 10) | ![]() Vivobook S14 OLED Intel EVO H-Series | ![]() Swift Go 14 Thin and Light Premium Laptop | Pavilion 14-eh0037TU Plus Laptop | Infinix INBook X1 Pro XL12 Laptop (Core i7 10th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | Intel Core i7-10510U (10th Gen) | 12th Gen Intel Core H-Series | AMD Ryzen 5 7530U Hexa-Core Processor | Intel® Core™ i5-12500H (up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 12 cores, 16 threads) | Intel Core i7-1065G7 (10th Gen) |
| Graphics Memory | 2 | NA | NA | 16 | 16 |
| Ram | 8 GB | 16 | NA | 16 GB | 16 GB |
| Screen Size | 15.6 Inches (39.62 cm) | 14 inch | 14 inch | 14 inch | 14 inch |
| ssd Capacity | 512 GB | 512 GB | 512 GB | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD | 512 GB |
Ad






Ad

Ad
Ad