Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad

| Colors | Arctic Grey |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 1.7 kg |
| Model | 21MWA08MIN |
| Brand | Lenovo |
| Display Size | 16 inch |
| Display Resolution | 1920 x 1200 Pixels |
| Pixel Density | 142 ppi |
| Display Type | IPS, Anti-Glare, 45% NTSC |
| Display Touchscreen | No |
| Display Features | WUXGA, 60 Hz refresh rate, 300 nits brightness, 16:10 aspect ratio |
| Processor | AMD Ryzen 5 7535HS (Hexa Core, 12 Threads, 16 MB cache) |
| Clock-speed | Base 3.3 GHz, up to 4.55 GHz |
| Graphic Processor | AMD Radeon 660M (Integrated) |
| Graphics Memory | Integrated AMD Radeon 660M |
| Capacity | 16 GB |
| RAM speed | 4800 MHz |
| RAM type | DDR5 |
| Memory Layout | 16 GB (1 x 16 GB SO-DIMM) |
| Memory Slots | 2 (1 free) |
| SSD Capacity | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe Gen4 TLC |
| Power Supply | 65 W USB-C Power Adapter |
| Battery type | 4-cell Li-Polymer, 45 WHr |
| Battery Backup | Up to 7.2 hours |
| Fast Charging | Yes |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.1 |
Ad
| SD Card Reader | Yes (SD card reader) |
| USB 3.2 slots | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A (1 Always On), 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (PD 3.0, DisplayPort 1.4), 1 x USB 4 Type-C (PD 3.0, DisplayPort 1.4), 1 x HDMI 2.1, 1 x RJ-45 |
| Headphone Jack | Yes (3.5 mm combo jack) |
| Microphone Jack | Yes (combo jack) |
| Speakers | 2 x 2 W Stereo Speakers |
| Web-cam | 720p HD camera with privacy shutter |
| Video Recording | 720p at 30 fps |
| In-built Microphone | Dual array digital microphones |
| Microphone Type | Dual array digital microphones |
| Sound Technologies | NA |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Backlit keyboard with numeric keypad |
| Touchpad | Buttonless Mylar surface Precision touchpad (75 x 120 mm) |
| Pointing Device | Touchpad |
| Fingerprint Scanner | Yes (power button integrated) |
| Warranty | 1 Year Onsite Warranty |
| Sales Package | Laptop, 65 W USB-C Power Adapter, User Manual, Warranty Card |
| Lockport | NA |
| Additional Features | TPM 2.0 security, HD camera privacy shutter, Wi-Fi 6E, Business-focused design |
![]() ThinkBook 16 Gen 7 21MWA08MIN Laptop | ![]() Swift Go 14 Thin and Light Premium Laptop | Infinix INBook X1 Pro XL12 Laptop (Core i7 10th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | Pura NS14A6INV561 Laptop (AMD Quad Core Ryzen 5/8 GB/512 GB SSD/Windows 10) | 15s-du2069TU (172R6PA) Laptop (Core i3 10th Gen/4 GB/1 TB/Windows 10) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | AMD Ryzen 5 7535HS (Hexa Core, 12 Threads, 16 MB cache) | AMD Ryzen 5 7530U Hexa-Core Processor | Intel Core i7-1065G7 (10th Gen) | AMD Quad Core Ryzen 5 3500U | Intel Core i3-1005G1 (10th Gen) |
| Graphics Memory | NA | NA | 16 | 4 | 4 |
| Ram | 16 | NA | 16 GB | 8 GB | 4 GB |
| Screen Size | 16 Inches (40.64 cm) | 14 inch | 14 inch | 14 Inches (35.56 cm) | 15.6 Inches (39.62 cm) |
| ssd Capacity | 512 GB | 512 GB | 512 GB | 512 GB | 256 GB |
Ad






Ad

Ad
Ad