Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad


| Colors | Black |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 2.22 Kg |
| Model | 21KXS09N00 |
| Brand | Lenovo |
| Pixel Density | 142 ppi |
| Display Resolution | 1920 x 1200 Pixels (WUXGA) |
| Display Type | IPS, Anti-Glare |
| Display Touchscreen | No |
| Display Size | 16 inch |
| Display Features | 400 nits, 100% sRGB, Low Blue Light |
| Clock-speed | Up to 4.8 GHz (P-cores), Up to 3.8 GHz (E-cores) |
| Processor | Intel Core Ultra 7 155H (16 cores: 6 Performance + 8 Efficiency + 2 LPE), 22 Threads |
| Graphics Memory | NVIDIA RTX 1000 Ada 6GB GDDR6 |
| Graphic Processor | NVIDIA RTX 1000 Ada + Intel Arc integrated |
| RAM speed | DDR5-5600 |
| RAM type | DDR5 |
| Memory Layout | 2x 16 GB SO-DIMM |
| Memory Slots | 2 |
| Capacity | 32 GB |
| SSD Capacity | 1 TB PCIe Gen4 M.2 SSD |
| Power Supply | 135 W Slim Tip Adapter |
| Battery type | 4-cell Lithium-ion, 90 Wh |
| Battery Backup | NA |
| Fast Charging | Yes, Rapid Charge |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.3 |
Ad
| SD Card Reader | Yes, MicroSD slot |
| USB 3.2 slots | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 2 x Thunderbolt 4 (USB-C), 1 x HDMI 2.1 |
| Headphone Jack | Yes (Combo Jack) |
| Microphone Jack | Yes (Combo Jack) |
| Speakers | Stereo speakers with Dolby Audio Premium (2W x 2) |
| Web-cam | FHD (1080p) webcam + IR with privacy shutter |
| Video Recording | 1080p at 30 fps |
| In-built Microphone | Yes, Dual-array |
| Microphone Type | Array Microphone |
| Sound Technologies | Dolby Audio Premium, Realtek ALC3287 codec |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Backlit keyboard |
| Touchpad | Precision touchpad, Mylar surface |
| Pointing Device | TrackPoint + Touchpad |
| Fingerprint Scanner | Yes |
| Warranty | 3 Years Manufacturer Warranty |
| Sales Package | Laptop, Power Adapter, User Guide, Warranty Card |
| Lockport | NA |
| Additional Features | Energy Star certified, Rapid Charge, AI Enabled |
![]() ThinkPad P16v 21KXS09N00 Laptop | ![]() Omnibook X Laptop 35.6 cm 14-fe0121QU Next Gen AI PC | ![]() Elitebook Ultra 35.6 cm G1q Business Laptop AI PC | MacBook Pro M1 MYD92HN/A Ultrabook ( M1/8 GB/512 GB SSD/macOS Big Sur) | XPS 13 Plus 9320 (D560072WIN9S) Laptop (Core i5 12th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | Intel Core Ultra 7 155H (16 cores: 6 Performance + 8 Efficiency + 2 LPE), 22 Threads | Qualcomm® Snapdragon™ processor | Qualcomm® Snapdragon™ processor | Apple M1 | Intel Core i5-1240P (12th Gen) |
| Graphics Memory | 6 | NA | NA | 2 | 16 |
| Ram | 16 | 16 | 16 | 8 GB | 16 GB |
| Screen Size | 16 Inches (40.64 cm) | 14 Inch (35.56 cm) | 14 Inch (35.56 cm) | 13.3 Inches (33.78 cm) | 13.4 Inches (34.04 cm) |
| ssd Capacity | 1 TB | 1 TB | 1 TB | 512 GB | 512 GB , M.2, Gen 4 PCIe |
Ad






Ad

Ad
Ad