EPSON L3150 Multi Function Inkjet Printer
V/S
Canon Pixma G2000 Multi Function Inkjet Printer
Canon Pixma E560 Multi Function Inkjet Printer
V/S
HP DeskJet Ink Advantage Ultra 4729 (F5S66A) Multi Function Inkjet Printer
Samsung ProXpress SL-M3870FW All-in-One Laser Printer
V/S
Brother DCP-B7535DW Multi Function Laser Printer
HP DeskJet Plus 4123 (7FS80D) All-in-One Inkjet Printer
V/S
EPSON L3150 Multi Function Inkjet Printer
Ad
| Internal Memory | 256 MB |
| Printing Output | Monochrome |
| Printing Method | Monochrome Laser Beam Printing |
| Model No | LBP122dw |
| Type | Laser |
| Title | Canon imageCLASS LBP122dw Printer |
| Functionality | |
| Functionality Type | Single Function |
| Brand | Canon |
| Display | 5-Line LCD |
| Media Size Supported | A4, A5, A6, B5, Legal, Letter, Executive, Statement, Foolscap, Government Letter, Government Legal, Indian Legal, Index Card, Postcard, Envelope (COM10, Monarch, DL, C5) |
| Supported media | Plain Paper, Recycled Paper, Label, Postcard, Envelope |
| Paper handling standard, output | 150 sheets input, 100 sheets output |
| Auto Document Feeder | NA |
| USB support | Yes, USB 2.0 High Speed |
| Interface | USB, 10Base-T/100Base-TX Ethernet, Wi-Fi 802.11b/g/n (Infrastructure Mode, WPS, Direct Connection) |
| Ethernet Support | 10/100 Ethernet |
| Max Print Resolution | 600 x 600 dpi |
| Print speed, black (normal quality mode) | 29 pages per minute (A4) |
| Print resolution, black | 600 x 600 dpi |
| Monthly duty cycle | 20,000 pages |
| Mobile Printing Capability | Canon PRINT Business, Canon Print Service, Apple AirPrint®, Mopria Print Service, Microsoft Universal Print |
| Recommended monthly print volume | 150 to 2,000 pages |
| Duplex printing | Yes |
| First-print-out Time | 5.4 Seconds |
| Print languages, standard | UFR II |
| Operating humidity range | 20 to 80% RH (no condensation) |
| Rated Voltage | 220 V - 240 V |
| Rated Frequency | 50 Hz - 60 Hz |
| Consumption (active) | 530 W (max 1,300 W) |
| Consumption (off) | 3.5 W (standby), 1.0 W (sleep) |
| Operating temperature range | 10 to 30°C |
| Processor speed | 1200 MHz |
| Operating System | Windows, Windows Server, Mac OS, Linux, Chrome OS |
Ad
| Height | 213 mm |
| Weight | 6.0 kg |
| Width | 356 mm |
| Depth | 283 mm |
| Warranty Period | 1 Year |
Ad
Ad
Ad
Ad