EPSON L3150 Multi Function Inkjet Printer
V/S
Canon Pixma G2000 Multi Function Inkjet Printer
Canon Pixma E560 Multi Function Inkjet Printer
V/S
HP DeskJet Ink Advantage Ultra 4729 (F5S66A) Multi Function Inkjet Printer
Samsung ProXpress SL-M3870FW All-in-One Laser Printer
V/S
Brother DCP-B7535DW Multi Function Laser Printer
HP DeskJet Plus 4123 (7FS80D) All-in-One Inkjet Printer
V/S
EPSON L3150 Multi Function Inkjet Printer
Ad
| Internal Memory | 256 MB |
| Printing Output | Black & White |
| Printing Method | Laser |
| Model No | 3G658A |
| Type | Monochrome Laser Printer |
| Title | HP LaserJet Pro 3004dw Printer |
| Functionality | |
| Functionality Type | Single Function |
| Brand | HP |
| Display | 7 LEDs (Power, 3x Modes, Attention, Low Toner, Standby) |
| Media Size Supported | A4, A5, A5-R, A6, B5 (JIS), B6 (JIS), Oficio (216×340 mm), 16K (195×270 mm, 197×273 mm), L 9×13 cm, 10×15 cm, Japanese Postcard, Double Japan Postcard Rotated, Japanese Envelope Chou #3, Japanese Envelope Chou #4, Envelope B5, Envelope C5, Envelope C6, Envelope DL |
| Supported media | Plain, Thin, Thick, Labels, Envelopes, Card Stock, Postcards |
| Paper handling standard, output | 250-sheet input, 150-sheet output |
| Auto Document Feeder | NA |
| USB support | Hi-Speed USB 2.0 |
| Interface | Hi-Speed USB 2.0, 10/100 Mbps Ethernet, Wi-Fi 802.11b/g/n (Dual band 2.4 GHz / 5 GHz), Bluetooth Low Energy (BLE) |
| Ethernet Support | 10/100 Mbps Ethernet |
| Max Print Resolution | Up to 1200 x 1200 dpi |
| Print speed, black (normal quality mode) | Up to 33 ppm (A4) |
| Print resolution, black | Up to 1200 x 1200 dpi |
| Monthly duty cycle | Up to 50,000 pages |
| Mobile Printing Capability | HP Smart App, Apple AirPrint, Wi-Fi Direct, HP ROAM for Business |
| Recommended monthly print volume | 350 to 2,500 pages |
| Duty cycle (monthly, A4) | Up to 50,000 pages |
| Duplex printing | Automatic |
| First-print-out Time | As fast as 7.0 sec |
| Print languages, standard | PCL 5c, PCL 6, PostScript, PCLmS, PDF, URF, PWG, PCLm |
| Operating humidity range | 30 to 70% RH |
| Rated Voltage | 220–240 V |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Consumption (active) | Approx. 300 W |
| Consumption (off) | 0.2 W |
| Operating temperature range | 15 to 32.5°C |
| Processor speed | 600 MHz |
| Operating System | Windows 11, 10, 7 SP1; macOS 10.15–12; Linux |
Ad
| Height | 216.2 mm |
| Weight | 7.5 kg |
| Width | 367.0 mm |
| Depth | 398.2 mm |
| Warranty Period | 1 Year |
Ad
Ad
Ad
Ad