EPSON L3150 Multi Function Inkjet Printer
V/S
Canon Pixma G2000 Multi Function Inkjet Printer
Canon Pixma E560 Multi Function Inkjet Printer
V/S
HP DeskJet Ink Advantage Ultra 4729 (F5S66A) Multi Function Inkjet Printer
Samsung ProXpress SL-M3870FW All-in-One Laser Printer
V/S
Brother DCP-B7535DW Multi Function Laser Printer
HP DeskJet Plus 4123 (7FS80D) All-in-One Inkjet Printer
V/S
EPSON L3150 Multi Function Inkjet Printer
Ad
| Internal Memory | 256 MB |
| Printing Output | Black & White |
| Printing Method | Laser |
| Model No | 4004d |
| Type | Monochrome Laser |
| Title | HP LaserJet Pro 4004d Printer |
| Functionality | |
| Functionality Type | Single Function |
| Brand | HP |
| Display | 2-line backlit LCD |
| Media Size Supported | A4, A5, A6, B5, Legal, Envelopes |
| Supported media | Plain Paper, Envelopes, Labels, Bond |
| Paper handling standard, output | 350-sheet input (100+250), 150-sheet output |
| Auto Document Feeder | NA |
| USB support | Hi-Speed USB 2.0 |
| Interface | USB |
| Ethernet Support | NA |
| Max Print Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Print speed, black (normal quality mode) | Up to 40 ppm |
| Print resolution, black | 1200 x 1200 dpi |
| Monthly duty cycle | Up to 80,000 pages |
| Mobile Printing Capability | Apple AirPrint, Mopria |
| Recommended monthly print volume | 750 to 4000 pages |
| Duty cycle (monthly, A4) | 750 to 4000 pages |
| Duplex printing | NA |
| First-print-out Time | As fast as 6.3 sec |
| Print languages, standard | HP PCL 6, HP PCL 5e, HP postscript level 3 emulation, PDF, URF, PWG Raster |
| Operating humidity range | 10 to 80% RH |
| Rated Voltage | 110-127 / 220-240 V |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Consumption (active) | Approx. 510 W |
| Consumption (off) | 0.06 W |
| Operating temperature range | 15 to 32.5°C |
| Processor speed | 1200 MHz |
| Operating System | Windows 10/11, macOS 10.15+, Linux |
Ad
| Height | 216 mm |
| Weight | 8.2 kg |
| Width | 381 mm |
| Depth | 357 mm |
| Warranty Period | 1 Year |
Ad
Ad
Ad
Ad