Share via:
share-icon
BrandHaierSamsung
Price86,99090,000
Capacity602594
Refrigerator typeSide by Side RefrigeratorUnknown
Compare by :
Jump To
refrigerators-compare-image
Select Refrigerator
refrigerators-compare-image
Select Refrigerator
General Feature
Refrigerator Type
Side By Side
Side-by-Side
Model No
HRS-682KYG
RF50K5910SL
Title
Haier Vogue Series 602L 3-Star, HRS-682KYG 2-Door Side by Side Refrigerator
Samsung RF50K5910SL 594 Ltr Side-by-Side Refrigerator
Brand
Haier
Samsung
Defrosting Technology
Frost Free
Frost Free
Capacity
602 litres
594 litres
Cooling Technology
Magic Cooling
NA
Air Flow
Air Flow Type
Multi Air Flow
NA
Body Design
No. of Compressors
1
Interior Lamp
Led
Yes
Water Dispenser
No
Shelf Bottle
Yes
Shelf Material
Toughened Glass
Exterior Finish
Glass Finish
Exterior Display
Digital Display
Door Lock
Digital Lock
Color
Black Yellow Glass
Silver
Others Features
Sensors
R600a
Freezer
Shelf Material
Toughened Glass
Freezer Lamp
Freezer Location
Inner
Express Freezing
Icemaker Type
Inner
Basket Gasket Shelfs
Vegetable Basket
Large Vegetable Box
No. of Doors
3
No. of Bottle Shelves
2
Shelves
Sliding Basket
Drawers
4
No. of Shelves
5
Performance Features
Power Supply
V, 50 Hz
Additional Features
Deodorizer
Dimensions
Width
905 mm
795 mm
Depth
697 mm
745 mm
Height
1775 mm
1920 mm