Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad


| Colors | Black |
| Operating System | Windows 8.1 |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 2.3 Kg |
| Model | 15-r063nr (G9D69UA) |
| Brand | HP |
| Pixel Density | 100 ppi |
| Display Resolution | 1366 x 768 Pixels |
| Display Features | HD BrightView WLED-backlit display |
| Display Type | LED |
| Display Size | 15.6 Inches (39.62 cm) |
| Display Touchscreen | Yes |
| Processor | Intel Pentium Quad Core N3530 |
| Graphic Processor | Intel HD |
| Clock-speed | 2.1 Ghz |
| Memory Slots | 1 DIMM |
| Memory Layout | 1 x 4 Gigabyte |
| RAM speed | 1600 Mhz |
| RAM type | DDR3 |
| Capacity | 4 GB |
| Expandable Memory | 8 GB |
| HDD Speed(RPM) | 5400 RPM |
| HDD type | SATA |
| HDD Capacity | 500 GB |
| Power Supply | 45 W AC Adapter W |
| Battery Cell | 4 Cell Cell |
| Battery type | Li-Ion |
| Wireless LAN | 802.11 b/g/n |
Ad
| USB 2.0 slots | 2 |
| USB 3.0 slots | 1 |
| Headphone Jack | Yes |
| SD Card Reader | Yes |
| Microphone Jack | Yes |
| Speakers | Stereo Speakers |
| Secondary cam(Rear-facing) | No |
| Web-cam | Yes |
| In-built Microphone | Yes |
| Microphone Type | Digital microphone |
| Audio Solution | HD Audio Solution |
| Optical Drive | SuperMulti DVD burner |
| Keyboard | Full-Size Island-Style Keyboard |
| Pointing Device | Touchpad with multi-touch gesture support |
| Drive Type | DVD Writer |
| Fingerprint Scanner | No |
| Warranty | 1 Year |
| Sales Package | Laptop, Battery, AC Adapter, User Guide |
| Lockport | Yes |
![]() Pavilion 15-r063nr (G9D69UA) Laptop (Pentium Quad Core/4 GB/500 GB/Windows 8 1) | ![]() Vivobook S14 OLED Intel EVO H-Series | ![]() Swift Go 14 Thin and Light Premium Laptop | Infinix INBook X1 Pro XL12 Laptop (Core i7 10th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | ROG Strix G531GT-BQ024T Laptop (Core i5 9th Gen/8 GB/1 TB 256 GB SSD/Windows 10/4 GB) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | Intel Pentium Quad Core N3530 | 12th Gen Intel Core H-Series | AMD Ryzen 5 7530U Hexa-Core Processor | Intel Core i7-1065G7 (10th Gen) | Intel Core i5-9300H (9th Gen) |
| Graphics Memory | 4 | NA | NA | 16 | 4 |
| Ram | 4 GB | 16 | NA | 16 GB | 8 GB |
| Screen Size | 15.6 Inches (39.62 cm) | 14 inch | 14 inch | 14 inch | 15.6 Inches (39.62 cm) |
| ssd Capacity | 128 GB | 512 GB | 512 GB | 512 GB | 256 GB |
Ad






Ad


Ad
Ad