Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad

| Colors | Meteor Silver |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 1.575 Kg |
| Model | 14-fd0009AU |
| Brand | HP |
| Pixel Density | 187 ppi |
| Display Resolution | 2240 x 1400 Pixels |
| Display Type | IPS |
| Display Touchscreen | Yes |
| Display Size | 14 inch |
| Display Features | 2.2K, Edge-to-edge glass, micro-edge, Low Blue Light, 500 nits, 100% sRGB |
| Clock-speed | Up to 5.1 GHz |
| Processor | AMD Ryzen™ AI 9 HX 375 (up to 5.1 GHz max boost clock, 24 MB L3 cache, 12 cores, 24 threads) |
| Graphics Memory | Shared |
| Graphic Processor | AMD Radeon™ 890M Graphics |
| RAM speed | 7500 MHz |
| RAM type | LPDDR5X |
| Memory Layout | Onboard |
| Memory Slots | None (Onboard) |
| Capacity | 32 GB |
| SSD Capacity | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Power Supply | 65 W USB Type-C power adapter |
| Battery type | 4-cell, 68 Wh Li-ion polymer |
| Wireless LAN | MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 (2x2) and Bluetooth® 5.4 combo |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.4 |
Ad
| SD Card Reader | No |
| USB 3.2 slots | 1 USB Type-A 10Gbps signaling rate, 2 USB Type-C 40Gbps signaling rate (Thunderbolt 4, USB Power Delivery, DisplayPort 1.4a) |
| Headphone Jack | Yes |
| Microphone Jack | Yes |
| Speakers | Dual speakers |
| Web-cam | 9MP IR AI camera with Poly Camera Pro |
| Video Recording | Up to 4K |
| In-built Microphone | Yes |
| Microphone Type | Integrated dual array digital microphones |
| Sound Technologies | Audio by Poly Studio, DTS:X® Ultra |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Full-size, backlit, soft grey keyboard |
| Touchpad | HP Imagepad with multi-touch gesture support |
| Pointing Device | HP Imagepad with multi-touch gesture support |
| Fingerprint Scanner | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Sales Package | Laptop, Power Adaptor, User Guide, Warranty Documents, Microsoft Office Home 2024 Lifetime Subscription |
| Lockport | No |
| Additional Features | HP Fast Charge (approximately 50% in 30 minutes), Sustainable design with recycled metals and plastics, HP Wolf Security, Copilot+ PC, EPEAT® Gold with Climate+, ENERGY STAR® certified, AI performance up to 55 TOPS |
![]() OmniBook Ultra 14-fd0009AU Next Gen AI Laptop | ![]() Yoga Book 9i | MacBook Pro M1 MYD92HN/A Ultrabook ( M1/8 GB/512 GB SSD/macOS Big Sur) | XPS 13 Plus 9320 (D560072WIN9S) Laptop (Core i5 12th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | ROG Flow Z13 GZ301 FLOW-Z13-GZ301ZC-LD092W | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | AMD Ryzen™ AI 9 HX 375 | 13th Generation Intel® Core™ i7-1355U Processor (E-cores up to 3.70 GHz P-cores up to 5.00 GHz) | Apple M1 | Intel Core i5-1240P (12th Gen) | 12th Gen Intel® Core™ i7-12700H Processor 2.3 GHz (24M Cache, up to 4.7 GHz, 14 cores: 6 P-cores and 8 E-cores) |
| Graphics Memory | NA | NA | 2 | 16 | 16 |
| Ram | 32 GB | 16 GB | 8 GB | 16 GB | 16 GB |
| Screen Size | 14-inch (35.6 cm) | 13.3 inch | 13.3 Inches (33.78 cm) | 13.4 Inches (34.04 cm) | 13.4 inch |
| ssd Capacity | 1 TB | 1 TB | 512 GB | 512 GB , M.2, Gen 4 PCIe | 512GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD (2230) |
Ad






Ad


Ad
Ad