Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad
| Colors | Nightfall Black |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 1.44 Kg |
| Model | 14-eu0670TU (AE0C4PA) |
| Brand | HP |
| Pixel Density | 243 ppi |
| Display Resolution | 2880 x 1800 Pixels |
| Display Type | OLED |
| Display Touchscreen | Multitouch |
| Display Size | 14 inch |
| Display Features | OLED, multitouch-enabled, edge-to-edge glass, micro-edge, anti-reflection Corning® Gorilla® Glass, Low Blue Light, SDR 400 nits, HDR 500 nits, 100% DCI-P3, VRR 48-120Hz |
| Clock-speed | Up to 5.0 GHz |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 155H (up to 5.0 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 24 MB L3 cache, 16 cores, 22 threads) |
| Graphics Memory | 32 GB |
| Graphic Processor | Intel® Arc™ Graphics |
| RAM speed | 7467 MHz |
| RAM type | LPDDR5x |
| Memory Layout | 16x2 Gigabyte |
| Memory Slots | 2 |
| Capacity | 32 GB |
| SSD Capacity | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Power Supply | 65 W USB Type-C® power adapter |
| Battery type | Li-ion polymer |
| Wireless LAN | Intel® Wi-Fi 7 BE200 (2x2) and Bluetooth® 5.4 combo |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.4 |
Ad
| SD Card Reader | No |
| USB 3.2 slots | 1 |
| Headphone Jack | Yes |
| Microphone Jack | Yes |
| Speakers | Quad |
| Web-cam | Yes |
| Video Recording | 9MP IR camera |
| In-built Microphone | Yes |
| Microphone Type | Poly Studio |
| Sound Technologies | DTS:X Ultra audio with HP Audio Boost |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Full-size, backlit, nightfall black keyboard |
| Touchpad | Haptic touchpad |
| Pointing Device | HP Imagepad with multi-touch gesture support |
| Fingerprint Scanner | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Sales Package | Laptop, Power Adaptor, User Guide, Warranty Documents, Digital Stylus Pen |
| Lockport | No |
![]() Spectre x360 14-eu0670TU (AE0C4PA) Laptop | MacBook Pro M1 MYD92HN/A Ultrabook ( M1/8 GB/512 GB SSD/macOS Big Sur) | XPS 13 Plus 9320 (D560072WIN9S) Laptop (Core i5 12th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | ROG Flow Z13 GZ301 FLOW-Z13-GZ301ZC-LD092W | Latitude 9520 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | Intel Core Ultra 7 155H | Apple M1 | Intel Core i5-1240P (12th Gen) | 12th Gen Intel® Core™ i7-12700H Processor 2.3 GHz (24M Cache, up to 4.7 GHz, 14 cores: 6 P-cores and 8 E-cores) | Intel Core i5-9300H (9th Gen) |
| Graphics Memory | NA | 2 | 16 | 16 | 4 |
| Ram | 32 GB | 8 GB | 16 GB | 16 GB | 32 GB |
| Screen Size | 14-inch (35.6 cm) | 13.3 Inches (33.78 cm) | 13.4 Inches (34.04 cm) | 13.4 inch | 15 Inches (38.1 cm) |
| ssd Capacity | 1 TB | 512 GB | 512 GB , M.2, Gen 4 PCIe | 512GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD (2230) | 256 GB |
Ad






Ad


Ad
Ad