Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad


| Colors | Luna Grey |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 1.6 kg |
| Model | 83KX004QIN |
| Brand | Lenovo |
| Display Size | 14 inch |
| Display Resolution | 1920 x 1200 Pixels |
| Pixel Density | 162 ppi |
| Display Type | IPS LCD, Touchscreen |
| Display Touchscreen | Yes |
| Display Features | WUXGA, 60 Hz refresh rate, 300 nits brightness, 45% NTSC color gamut, TÜV Low Blue Light Certified |
| Processor | Intel Core i5-13420H (13th Gen, 8 cores, 12 threads) |
| Clock-speed | Up to 4.6 GHz |
| Graphic Processor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Memory | Integrated |
| Capacity | 16 GB LPDDR5X |
| RAM speed | 5200 MT/s |
| RAM type | LPDDR5X |
| Memory Layout | 16 GB Soldered |
| Memory Slots | None |
| SSD Capacity | 512 GB PCIe Gen4 NVMe M.2 SSD |
| Power Supply | 65 W USB-C |
| Battery type | 3-cell, 38 WHr |
| Battery Backup | Up to 7 hours |
| Fast Charging | No |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6E (802.11ax) 2x2 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.2 |
Ad
| SD Card Reader | Yes |
| USB 3.2 slots | 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (DisplayPort 1.4, Power Delivery) |
| HDMI | 1 x HDMI 2.1 Port |
| Headphone Jack | Yes |
| Microphone Jack | Yes (Combo Jack) |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x 2, optimized with Dolby Audio |
| Web-cam | FHD (1080p) with Dual Microphone and Privacy Shutter |
| Video Recording | 1080p at 30 fps |
| In-built Microphone | Yes (Dual-array Microphone) |
| Microphone Type | Dual-array |
| Sound Technologies | Dolby Audio |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Touchpad | Precision Touchpad |
| Pointing Device | Touchpad |
| Fingerprint Scanner | No |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Sales Package | Laptop, Power Adapter, User Manual, Warranty Card |
| Lockport | NA |
| Additional Features | Energy Star certified, Camera privacy shutter, Windows Hello facial recognition, Firmware TPM 2.0 security |
![]() IdeaPad 5i 13th Gen 83KX004QIN Laptop | ![]() Vivobook S14 OLED Intel EVO H-Series | ![]() Swift Go 14 Thin and Light Premium Laptop | Pavilion 14-eh0037TU Plus Laptop | Infinix INBook X1 Pro XL12 Laptop (Core i7 10th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | Intel Core i5-13420H (13th Gen, 8 cores, 12 threads) | 12th Gen Intel Core H-Series | AMD Ryzen 5 7530U Hexa-Core Processor | Intel® Core™ i5-12500H (up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 12 cores, 16 threads) | Intel Core i7-1065G7 (10th Gen) |
| Graphics Memory | NA | NA | NA | 16 | 16 |
| Ram | 16 | 16 | NA | 16 GB | 16 GB |
| Screen Size | 14 Inches (35.56 cm) | 14 inch | 14 inch | 14 inch | 14 inch |
| ssd Capacity | 512 GB | 512 GB | 512 GB | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD | 512 GB |
Ad






Ad

Ad
Ad