Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad


| Colors | Tidal Teal |
| Operating System | Windows 11 Home (64-bit) |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 1.49 kg |
| Model | 83DJ00FVIN |
| Brand | Lenovo |
| Display Size | 14 inch |
| Display Resolution | 2880 x 1800 Pixels |
| Pixel Density | 243 ppi |
| Display Type | OLED, Touchscreen |
| Display Touchscreen | Yes |
| Display Features | 2.8K OLED, 400 nits typical brightness, 600 nits peak brightness, 100% DCI-P3, Dolby Vision, TÜV Eyesafe Certification |
| Processor | Intel Core Ultra 5 125H (14 cores, 18 threads) |
| Clock-speed | Up to 4.5 GHz |
| Graphic Processor | Intel Arc 130M Integrated Graphics |
| Graphics Memory | Integrated |
| Capacity | 16 GB LPDDR5X |
| RAM speed | 8533 MT/s |
| RAM type | LPDDR5X |
| Memory Layout | 16 GB Soldered |
| Memory Slots | None |
| SSD Capacity | 1 TB PCIe Gen4 NVMe M.2 SSD |
| Power Supply | 65 W AC Adapter |
| Battery type | 4-cell, 70 WHr |
| Battery Backup | Up to 15 hours |
| Fast Charging | Yes |
| Wireless LAN | Wi-Fi 7 (802.11be) 2x2 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.4 |
Ad
| SD Card Reader | Yes |
| USB 3.2 slots | 2 x USB Type-C Thunderbolt 4, 1 x USB 3.0 Type-A |
| HDMI | No |
| Headphone Jack | Yes (Universal Audio Jack) |
| Microphone Jack | Yes (Combo Jack) |
| Speakers | 4 Stereo Speakers, Dolby Atmos, Smart Amplifier |
| Web-cam | 5 MP IR camera with Electronic Shutter |
| Video Recording | 720p at 30 fps |
| In-built Microphone | Yes (Internal Microphone) |
| Microphone Type | Internal Microphone |
| Sound Technologies | Dolby Atmos, Smart Amplifier |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Touchpad | Precision Touchpad |
| Pointing Device | Precision Touchpad |
| Fingerprint Scanner | Yes |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Sales Package | Laptop, Power Adapter, User Manual, Warranty Card |
| Lockport | Yes |
| Additional Features | Firmware TPM 2.0, AI-powered features, Camera privacy shutter, Windows Hello facial recognition |
![]() Yoga 7i 83DJ00FVIN Laptop | ![]() Vivobook S14 OLED Intel EVO H-Series | ![]() Nitro 16 Gaming Laptop AMD Ryzen 7 7840HS octa-core Processor | Pavilion 14-eh0037TU Plus Laptop | MacBook Pro M1 MYD82HN/A Ultrabook ( M1/8 GB/256 GB SSD/macOS Big Sur) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | Intel Core Ultra 5 125H (14 cores, 18 threads) | 12th Gen Intel Core H-Series | Octa-core AMD Ryzen™ 7 7840HS octa-core processor | Intel® Core™ i5-12500H (up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 12 cores, 16 threads) | Apple M1 |
| Graphics Memory | NA | NA | 6 | 16 | 2 |
| Ram | 16 | 16 | 8 | 16 GB | 8 GB |
| Screen Size | 14 Inches (35.56 cm) | 14 inch | 16 Inches | 14 inch | 13.3 Inches (33.78 cm) |
| ssd Capacity | 1 TB | 512 GB | 512 GB | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD | 256 GB |
Ad






Ad

Ad
Ad