Share via:
share-icon
BrandSamsungWhirlpool
Price35,60044,240
Capacity314355
Refrigerator typeDouble Door RefrigeratorDouble Door Refrigerator
Compare by :
Jump To
refrigerators-compare-image
Select Refrigerator
refrigerators-compare-image
Select Refrigerator
General Feature
Refrigerator Type
Double Door
Double Door
Title
Samsung RT34T46324R 314 Ltr Double Door Refrigerator
Whirlpool IF PRO BM INV 370 ELT PLUS 355 Ltr Double Door Refrigerator
Model No
RT34T46324R
IF PRO BM INV 370 ELT PLUS
Brand
Samsung
Whirlpool
Defrosting Technology
Frost Free
Frost Free
Capacity
314 litres
355 litres
Cooling Technology
Digital Inverter Technology
D Airflow Technology
Air Flow
Air Flow Type
MUlti Air Flow
D Air Flow
Body Design
Water Dispenser
No
No
Shelf Bottle
L
Yes
Shelf Material
Plastic
Toughened Glass
Interior Lamp
Yes
Exterior Display
External
NA
Color
Rythmic Twirl Red
Steel Onyx
Others Features
Sensors
R600a
Freezer
Icemaker Type
Movable Ice Maker
Portable Ice Tray
Shelf Material
Plastic
Toughened Glass
Freezer Lamp
NA
Freezer Location
Top
Bottom
Basket Gasket Shelfs
Vegetable Basket
1
Shelves
4
No. of Shelves
3
No. of Doors
2
No. of Bottle Shelves
1
Additional Features
Deodorizer
Dimensions
Height
1635 mm
1801 mm
Width
600 mm
632 mm
Depth
672 mm
711 mm