Share via:
share-icon
BrandSamsungWhirlpool
Price41,99044,240
Capacity314355
Refrigerator typeDouble Door RefrigeratorDouble Door Refrigerator
Compare by :
Jump To
refrigerators-compare-image
Select Refrigerator
refrigerators-compare-image
Select Refrigerator
General Feature
Cooling Technology
Twin Cooling Plus
D Airflow Technology
Refrigerator Type
Double Door
Double Door
Title
Samsung RT34T4632NV 314 Ltr Double Door Refrigerator
Whirlpool IF PRO BM INV 370 ELT PLUS 355 Ltr Double Door Refrigerator
Brand
Samsung
Whirlpool
Model No
RT34T4632NV
IF PRO BM INV 370 ELT PLUS
Defrosting Technology
Frost Free
Frost Free
Capacity
314 litres
355 litres
Air Flow
Air Flow Type
MUlti Air Flow
D Air Flow
Body Design
Color
Wave Steel
Steel Onyx
Shelf Bottle
Yes
Yes
Shelf Material
Tempered Glass
Toughened Glass
Interior Lamp
Led
Exterior Display
External
NA
Others Features
Sensors
R600a
Freezer
Shelf Material
Tempered Glass
Toughened Glass
Icemaker Type
Twist
Portable Ice Tray
Freezer Lamp
NA
Freezer Location
Top
Bottom
Basket Gasket Shelfs
Vegetable Basket
Shelves
4
No. of Shelves
10
No. of Doors
2
No. of Bottle Shelves
1
Drawers
1
Additional Features
Deodorizer
Dimensions
Height
1710 mm
1801 mm
Width
641 mm
632 mm
Depth
709 mm
711 mm