Ad
| Refrigerator Type | Single Door |
| Model No | FI24DP32 |
| Title | Siemens FI24DP32 306 Ltr Single Door Refrigerator |
| Brand | Siemens |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 306 litres |
| Air Flow Type | MultiAirflow System |
| No. of Compressors | 1 |
| Interior Lamp | Yes |
| Exterior Display | Digital Display |
| Exterior Finish | PCM Finish |
| Door Lock | Yes |
| Color | Silver |
| Sensors | Eco friendly |
| Icemaker Type | Automatic Ice Cube Making |
| Shelf Material | 2 |
| Freezer Lamp | Led |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| No. of Shelves | 4 |
| No. of Doors | 1 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Shelves | 2 |
| Deodorizer | No |
| Width | 610 mm |
| Depth | 610 mm |
| Height | 2134 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Siemens FI24DP32 306 Ltr Single Door Refrigerator | |
|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 4 |
| Capacity | 306 Ltr |
| Energy Rating | NA |
| Compressor Warranty | 5 Years |
| warranty | 1Year |
Ad
Ad
Ad