Ad





| Refrigerator Type | Side-by-Side |
| Title | RSB65GF 634 Ltr Side-by-Side Refrigerator |
| Brand | Voltas Beko |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 634 litres |
| Model No | RSB65GF |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Bottle | Yes |
| Color | Black |
| Freezer Location | Side Wise |
| Icemaker Type | Twist Ice Maker |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves |  |
| No. of Shelves | 4 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Width | 910 mm |
| Depth | 780 mm |
| Height | 1790 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Voltas Beko RSB65GF 634 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RT65K7058BS 670 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT56K6378SL 551 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RS72R5011B4 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RS72R5001M9 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() LG GC-B247SLUV 687 Ltr Side-by-Side Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Smart Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | NA |
| Capacity | 634 Ltr | 670 Ltr | 551 Ltr | 700 Ltr | 700 Ltr | 687 Ltr |
| Energy Rating | 4 | 3 | 3 | NA | NA | NA |
| Compressor Warranty | 12 Years | 20 Years | 5 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 2Years | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad