share-icon
Comparos.In brings you, comparison of LG 55QNED8GA6A 55 Inch QNED MiniLED Smart TV and LG 43QNED8AA6A 43 Inch QNED Smart TV with α7 AI Processor 4K Gen8 . The price of LG 55QNED8GA6A 55 Inch QNED MiniLED Smart TV is 78740 and LG 43QNED8AA6A 43 Inch QNED Smart TV with α7 AI Processor 4K Gen8 is 46490. LG 55QNED8GA6A 55 Inch QNED MiniLED Smart TV is available in 55 Inch size, Television type QNED LED and 120 Hz Television whereas LG 43QNED8AA6A 43 Inch QNED Smart TV with α7 AI Processor 4K Gen8 is available in 43 Inch size, Television type QNED LED and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between LG 55QNED8GA6A 55 Inch QNED MiniLED Smart TV and LG 43QNED8AA6A 43 Inch QNED Smart TV with α7 AI Processor 4K Gen8 .
BrandLGLG
Price7874046490
Screen Size55 Inch43 Inch
Televisions TypeQNED LEDQNED LED
Brand
LG
LG
Model
55
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, User Manual, Warranty Card
Yes
Operating System
WebOS 25
webOS 25
Type
QNED LED
QNED LED
Display
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range), Multi View
Refresh Rate
120
Size Diagonal
55 inch
43 inch