LG 65UT80506LA 65 Inch UHD AI 4K Smart TV Vs LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of LG 65UT80506LA 65 Inch UHD AI 4K Smart TV and LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV . The price of LG 65UT80506LA 65 Inch UHD AI 4K Smart TV is 79990 and LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV is 84990. LG 65UT80506LA 65 Inch UHD AI 4K Smart TV is available in 65 Inch size, Television type 4 and 60 Hz Television whereas LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV is available in 75 Inch size, Television type 4 and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between LG 65UT80506LA 65 Inch UHD AI 4K Smart TV and LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV .
LG 65UT80506LA 65 Inch UHD AI 4K Smart TV Vs LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV Comparison Overview
Key HighlightsLG65UT80506LA 65 Inch UHD AI 4K Smart TVLG75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV
BrandLGLG
Price7999084990
Screen Size65 Inch75 Inch
Televisions Type44
Brand
LG
LG
Model
LG 65UT80506LA 65 Inch UHD AI 4K Smart TV
Box Contents
1
Warranty
1 years
1 years
Slim TV
Yes
Yes
Operating System
webOS 24
LG webOS Smart TV
Type
4
Display
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range), HDR Dynamic Tone Mapping
Refresh Rate
60
Size Diagonal
65 inch
75 inch