Haier H65C95EUX C95 OLED 65 Inch Google TV Vs TCL 43C61B 43 Inch QLED 4K TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of Haier H65C95EUX C95 OLED 65 Inch Google TV and TCL 43C61B 43 Inch QLED 4K TV . The price of Haier H65C95EUX C95 OLED 65 Inch Google TV is 194490 and TCL 43C61B 43 Inch QLED 4K TV is 32990. Haier H65C95EUX C95 OLED 65 Inch Google TV is available in 65 Inch size, Television type OLED and 144 Hz Television whereas TCL 43C61B 43 Inch QLED 4K TV is available in 43 Inch size, Television type QLED and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between Haier H65C95EUX C95 OLED 65 Inch Google TV and TCL 43C61B 43 Inch QLED 4K TV .
Haier H65C95EUX C95 OLED 65 Inch Google TV Vs TCL 43C61B 43 Inch QLED 4K TV Comparison Overview
Key HighlightsHaierH65C95EUX C95 OLED 65 Inch Google TVTCL43C61B 43 Inch QLED 4K TV
BrandHaierTCL
Price19449032990
Screen Size65 Inch43 Inch
Televisions TypeOLEDQLED
Brand
Haier
TCL
Model
H65C95EUX
TCL 43C61B 43 Inch QLED 4K TV
Box Contents
1
Warranty
3
Slim TV
Yes
Yes
Operating System
Google TV
Type
OLED
QLED
Display
Other Display Features
MEMC, Dolby Vision IQ, HDR10+
4
Refresh Rate
144
60 hz
Size Diagonal
65 inch
43 inch