LG 43UJ752T 43 inch LED 4K TV Vs LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of LG 43UJ752T 43 inch LED 4K TV and LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV . The price of LG 43UJ752T 43 inch LED 4K TV is 79990 and LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV is 84990. LG 43UJ752T 43 inch LED 4K TV is available in 43 Inch size, Television type LED and NA Television whereas LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV is available in 75 Inch size, Television type 4 and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between LG 43UJ752T 43 inch LED 4K TV and LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV .
LG 43UJ752T 43 inch LED 4K TV Vs LG 75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV Comparison Overview
Key HighlightsLG43UJ752T 43 inch LED 4K TVLG75UR8050PSB 75 Inch 4K Smart TV
BrandLGLG
Price7999084990
Screen Size43 Inch75 Inch
Televisions TypeLED4
Brand
LG
LG
Box Contents
Television, Magic Remote, Batteries, Power Cord, User Manual, Warranty Card
Warranty
2 years
1 years
Model
43
Type
LED
4
Size Diagonal
43 inch
75 inch