VU 49PL 49 inch LED Full HD TV Vs Lloyd 43PS850E 43 inch UHD Smart LED TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of VU 49PL 49 inch LED Full HD TV and Lloyd 43PS850E 43 inch UHD Smart LED TV . The price of VU 49PL 49 inch LED Full HD TV is 27800 and Lloyd 43PS850E 43 inch UHD Smart LED TV is 32400. VU 49PL 49 inch LED Full HD TV is available in 49 Inch size, Television type LED and 60 Hz Television whereas Lloyd 43PS850E 43 inch UHD Smart LED TV is available in 43 Inch size, Television type LED and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between VU 49PL 49 inch LED Full HD TV and Lloyd 43PS850E 43 inch UHD Smart LED TV .
VU 49PL 49 inch LED Full HD TV Vs Lloyd 43PS850E 43 inch UHD Smart LED TV Comparison Overview
Key HighlightsVU49PL 49 inch LED Full HD TVLloyd43PS850E 43 inch UHD Smart LED TV
BrandVULloyd
Price2780032400
Screen Size49 Inch43 Inch
Televisions TypeLEDLED
Brand
VU
Lloyd
Model
49
1
2 years
Type
LED
LED
Size Diagonal
49 inch
43 inch