Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad


| Colors | Pike Silver Plastic |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 1.79 Kg |
| Model | B10MBAT |
| Brand | HP |
| Pixel Density | 141 ppi |
| Display Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Display Type | IPS |
| Display Touchscreen | Optional FHD Touchscreen |
| Display Size | 15.6 inch |
| Display Features | FHD, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC, optional 400 nits |
| Clock-speed | Up to 4.6 GHz |
| Processor | Intel® Core™ i5-1334U (up to 4.6 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads) |
| Graphics Memory | Shared |
| Graphic Processor | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| RAM speed | 3200 MHz |
| RAM type | DDR4 |
| Memory Layout | 1x16 Gigabyte |
| Memory Slots | 2 |
| Capacity | 16 GB |
| SSD Capacity | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD |
| Power Supply | 45 W USB Type-C® power adapter |
| Battery type | Li-ion |
| Wireless LAN | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2x2) and Bluetooth® 5.3 combo |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.3 |
Ad
| SD Card Reader | No |
| USB 3.2 slots | 2 USB Type-A 5Gbps, 2 USB Type-C 10Gbps |
| Headphone Jack | Yes |
| Microphone Jack | Yes |
| Speakers | Dual Stereo |
| Web-cam | 5 MP |
| Video Recording | Up to 2560 x 1440 pixels |
| In-built Microphone | Yes |
| Microphone Type | Dual-array Microphone |
| Sound Technologies | Stereo Speakers |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Full-size, backlit, pike silver keyboard |
| Touchpad | Clickpad with multi-touch gesture support |
| Pointing Device | Clickpad with multi-touch gesture support |
| Fingerprint Scanner | Yes |
| Warranty | 3 Years |
| Sales Package | Laptop, Power Adapter, User Guide, Warranty Documents |
| Lockport | Yes |
| Additional Features | HP Fast Charge (approximately 50% in 45 minutes), Sustainable design with ocean-bound plastic and recycled aluminum, Precision touchpad support, Energy Star certified, EPEAT® Silver registered |
![]() ProBook 450 39.6 cm (15.6) G10 Business Laptop PC, Silver | ![]() Vivobook S14 OLED Intel EVO H-Series | ![]() Nitro 16 Gaming Laptop AMD Ryzen 7 7840HS octa-core Processor | MacBook Pro M1 MYD82HN/A Ultrabook ( M1/8 GB/256 GB SSD/macOS Big Sur) | TUF FX505GT-HN101T Laptop (Core i5 9th Gen/8 GB/512 GB SSD/Windows 10/4 GB) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | 13th Gen Intel® Core™ i5-1335U | 12th Gen Intel Core H-Series | Octa-core AMD Ryzen™ 7 7840HS octa-core processor | Apple M1 | Intel Core i5-9300H (9th Gen) |
| Graphics Memory | 4 | NA | 6 | 2 | 4 |
| Ram | 16 GB | 16 | 8 | 8 GB | 8 GB |
| Screen Size | 15.6-inch (39.6 cm) | 14 inch | 16 Inches | 13.3 Inches (33.78 cm) | 15.6 Inches (39.62 cm) |
| ssd Capacity | 256 GB | 512 GB | 512 GB | 256 GB | 512 GB |
Ad






Ad


Ad
Ad