Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad

| Colors | Onyx Grey |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 2.53 kg |
| Model | 82WM00FFIN |
| Brand | Lenovo |
| Display Size | 16 inch |
| Display Resolution | 2560 x 1600 Pixels |
| Pixel Density | 189 ppi |
| Display Type | IPS LCD, Anti-Glare, 100% DCI-P3 |
| Display Touchscreen | No |
| Display Features | WQXGA, 240 Hz refresh rate, 500 nits brightness, HDR 400, Dolby Vision, FreeSync, G-Sync, Low Blue Light |
| Processor | AMD Ryzen 9 7945HX (16 cores, up to 5.4 GHz) |
| Clock-speed | Up to 5.4 GHz |
| Graphic Processor | NVIDIA GeForce RTX 4070 8GB GDDR6 |
| Graphics Memory | 8 GB |
| Capacity | 32 GB |
| RAM speed | 5200 MT/s |
| RAM type | DDR5 |
| Memory Layout | 2 x 16 GB |
| Memory Slots | 2 |
| SSD Capacity | 1 TB PCIe Gen4 NVMe M.2 SSD |
| Power Supply | 300 W Slim 3-pin |
| Battery type | 4-cell, 80 WHr |
| Battery Backup | Up to 6 hours |
| Fast Charging | Yes |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6E (802.11ax) 2x2 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 5.1 |
Ad
| SD Card Reader | Yes |
| USB 3.2 slots | 2 x USB 3.0 Type-A, 2 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (Thunderbolt 4 support) |
| HDMI | 1 x HDMI 2.1 Port |
| Headphone Jack | Yes |
| Microphone Jack | Yes |
| Speakers | Built-in Stereo Speakers, Harman brand |
| Web-cam | 1080p FHD with Dual Microphone and Electronic Shutter |
| Video Recording | 1080p at 30 fps |
| In-built Microphone | Yes (Dual Array Microphone) |
| Microphone Type | Dual Array |
| Sound Technologies | High Definition Audio, Dolby Atmos |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | 4-zone RGB Backlit Keyboard |
| Touchpad | Multi-touch Touchpad |
| Pointing Device | Touchpad |
| Fingerprint Scanner | Yes |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Sales Package | Laptop, Power Adapter, User Guide, Warranty Documents |
| Lockport | NA |
| Additional Features | MIL-STD 810H certified, Legion ColdFront 5.0 thermal technology, AI-powered features, Camera privacy shutter, Windows Hello facial recognition, TPM 2.0 security |
![]() Legion Pro 5 Gen 8 82WM00FFIN Laptop | ![]() Elitebook Ultra 35.6 cm G1q Business Laptop AI PC | MacBook 16" M2 Pro | XPS 13 Plus 9320 (D560072WIN9S) Laptop (Core i5 12th Gen/16 GB/512 GB SSD/Windows 11) | ROG Flow Z13 GZ301 FLOW-Z13-GZ301ZC-LD092W | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | AMD Ryzen 9 7945HX (16 cores, up to 5.4 GHz) | Qualcomm® Snapdragon™ processor | Apple M2 Pro | Intel Core i5-1240P (12th Gen) | 12th Gen Intel® Core™ i7-12700H Processor 2.3 GHz (24M Cache, up to 4.7 GHz, 14 cores: 6 P-cores and 8 E-cores) |
| Graphics Memory | 8 | NA | 16 | 16 | 16 |
| Ram | 32 | 16 | 16 GB | 16 GB | 16 GB |
| Screen Size | 16 Inches (40.64 cm) | 14 Inch (35.56 cm) | 16 Inches | 13.4 Inches (34.04 cm) | 13.4 inch |
| ssd Capacity | 1 TB | 1 TB | 1 TB | 512 GB , M.2, Gen 4 PCIe | 512GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD (2230) |
Ad






Ad

Ad
Ad