Apple MacBook 16' M2 Pro
V/S
Apple MacBook 14' M2 Pro
Apple MacBook 16' M2 Max
V/S
Apple MacBook 14' M2 Max
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop OLED Touch 13.5-EF0053TU
V/S
Dell XPS 13 2-in-1 Laptop
Asus Zenbook 17 Fold OLED UX9702AA-MD023WS
V/S
Dell Alienware X17 R2 (D569943WIN9) Laptop (Core i7 12th Gen/32 GB/1 TB SSD/Windows 11/8 GB)
Ad


| Colors | Luna Grey |
| Operating System | Windows 11 Home (64-bit) |
| Operating System Type | 64-bit |
| Weight | 1.39 kg |
| Model | 83CV008XIN |
| Brand | Lenovo |
| Display Size | 14 inch |
| Display Resolution | 1920 x 1200 Pixels |
| Pixel Density | 162 PPI |
| Display Type | OLED, Glossy, 100% DCI-P3 |
| Display Touchscreen | No |
| Display Features | 400 nits brightness, 60 Hz refresh rate, Display HDR True Black 500, Dolby Vision, Eyesafe, 16:10 aspect ratio |
| Processor | Intel Core Ultra 7 Series 1 155H |
| Clock-speed | Base up to 1.4 GHz (P-cores), up to 4.8 GHz turbo |
| Graphic Processor | Integrated Intel Arc Graphics |
| Graphics Memory | Integrated Intel Arc Graphics |
| Capacity | 32 GB |
| RAM speed | 7467 MHz |
| RAM type | LPDDR5x |
| Memory Layout | 32 GB (Soldered) |
| Memory Slots | NA |
| SSD Capacity | 1 TB SSD NVMe PCIe Gen4 |
| Power Supply | 65 W AC Adapter |
| Battery type | 4-cell, 65 WHr |
| Battery Backup | NA |
| Fast Charging | NA |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6E 2x2 AX |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | v5.1 |
Ad
| SD Card Reader | NA |
| USB 3.2 slots | 1 x USB 3.0, 2 x USB Type-C (Thunderbolt 4), 1 x HDMI 2.1 |
| Headphone Jack | Yes |
| Microphone Jack | Yes |
| Speakers | Built-in Stereo Speakers |
| Web-cam | 1080P FHD IR/RGB Hybrid with Electronic Privacy Shutter |
| Video Recording | NA |
| In-built Microphone | Dual Array Digital Microphones |
| Microphone Type | Dual Array Digital Microphones |
| Sound Technologies | Dolby Atmos, HD Audio |
| Optical Drive | No |
| Keyboard | Luna Grey - English (US), Backlit |
| Touchpad | Yes |
| Pointing Device | Touchpad |
| Fingerprint Scanner | NA |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Sales Package | Laptop, Power Adaptor, User Guide, Warranty Documents |
| Lockport | NA |
| Additional Features | Office Home 2024, Electronic Privacy Shutter |
![]() Yoga Slim 7 83CV008XIN Laptop | ![]() Vivobook S14 OLED Intel EVO H-Series | ![]() Nitro 16 Gaming Laptop AMD Ryzen 7 7840HS octa-core Processor | Pavilion 14-eh0037TU Plus Laptop | MacBook Pro M1 MYD92HN/A Ultrabook ( M1/8 GB/512 GB SSD/macOS Big Sur) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Processor | Intel Core Ultra 7 - 155H | 12th Gen Intel Core H-Series | Octa-core AMD Ryzen™ 7 7840HS octa-core processor | Intel® Core™ i5-12500H (up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 12 cores, 16 threads) | Apple M1 |
| Graphics Memory | NA | NA | 6 | 16 | 2 |
| Ram | 32 | 16 | 8 | 16 GB | 8 GB |
| Screen Size | 14 Inches (35.56 cm) | 14 inch | 16 Inches | 14 inch | 13.3 Inches (33.78 cm) |
| ssd Capacity | 1 TB | 512 GB | 512 GB | 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD | 512 GB |
Ad






Ad

Ad
Ad