Ad





| Refrigerator Type | Single Door |
| Title | Croma CRAR0215 190 Ltr Single Door Refrigerator |
| Brand | Croma |
| Defrosting Technology | Direct Cool |
| Capacity | 170 litres |
| Model No | CRAR0215 |
| Water Dispenser | No |
| Color | Silver |
| Sensors | R600a |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Toughened Glass |
| No. of Shelves | 2 |
| No. of Doors | 1 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Width | 5310 mm |
| Depth | 620 mm |
| Height | 1160 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Croma CRAR0215 170 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR19T241BSE 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR20T182XU8 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR20T1Z2YU2 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR19M10C1RH 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR19T21CARH 192 Ltr Single Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Linear Compressor | Inverter Compressor | Unknown | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 |
| Capacity | 170 Ltr | 192 Ltr | 192 Ltr | 192 Ltr | 192 Ltr | 192 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 2 | 4 | 3 | 1 | 1 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years | 5 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | NA | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad