Ad





| Refrigerator Type | Single Door |
| Title | Croma CRAR0219 90 Ltr Single Door Refrigerator |
| Model No | CRAR0219 |
| Brand | Croma |
| Defrosting Technology | Direct Cool |
| Capacity | 90 litres |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Air Flow Type | Multi Flow |
| Water Dispenser | No |
| Interior Lamp | Led |
| Exterior Finish | High Gloss Finish |
| Door Lock | Yes |
| Color | White |
| Sensors | Eco friendly |
| Freezer Location | Top |
| No. of Doors | 1 |
| Shelves | Steel Wire Shelf |
| Power Supply | 220 |
| Height | 825 mm |
| Width | 453 mm |
| Depth | 456 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Croma CRAR0219 90 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR20T182XU8 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR20R1Y2YR8 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR19T21CARH 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR19M10C1RH 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR19T241BSE 192 Ltr Single Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Unknown | Smart Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | NA | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 |
| Capacity | 90 Ltr | 192 Ltr | 192 Ltr | 192 Ltr | 192 Ltr | 192 Ltr |
| Energy Rating | 1 | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 |
| Compressor Warranty | 5 Years | NA | 10 Years | 10 Years | 5 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | NA | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad