Ad





| Refrigerator Type | Side-by-Side |
| Title | Hitachi R-WB800PND5 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator |
| Model No | R-WB800PND5 |
| Brand | Hitachi |
| Capacity | 700 litres |
| Air Flow Type | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Color | Grey |
| Water Dispenser | Yes |
| Shelf Material | Tempered glass Shelf |
| Interior Lamp | Led |
| Exterior Finish | High Gloss Finish |
| Sensors | R600a |
| Shelf Material | Tempered glass Shelf |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Bottom |
| Express Freezing | Yes |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Yes |
| No. of Doors | 2 |
| Sliding Basket | Yes |
| Drawers | 3 |
| Power Supply | 100 |
| Deodorizer | Yes |
| Height | 1895 mm |
| Width | 965 mm |
| Depth | 850 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Hitachi R-WB800PND5 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() LG GC-M247UGLN 679 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RS74T5F01B4 657 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() LG GC-M247CLBV 687 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RF50K5910B1 594 Ltr French Door Refrigerator | ![]() Samsung RF60J9090SL 680 Ltr Side-by-Side Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | NA | 4 | 4 | NA | 4 | 4 |
| Capacity | 700 Ltr | 679 Ltr | 657 Ltr | 687 Ltr | 594 Ltr | 680 Ltr |
| Energy Rating | NA | NA | NA | NA | NA | NA |
| Compressor Warranty | 5 Years | 10 Years | 20 Years | 10 Years | 10 Years | 9 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad