Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Model No | TCb 2640 |
| Title | Liebherr TCb 2640 265 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Liebherr |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 265 litres |
| Interior Lamp | LED ceiling light |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Exterior Finish | Hard Line |
| Color | Blue |
| Icemaker Type | Twist |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Large Vegetable Box |
| No. of Shelves | 4 |
| No. of Bottle Shelves | 1 |
| Shelves | Toughened Glass |
| Power Supply | 240 v |
| Width | 660 mm |
| Depth | 710 mm |
| Height | 1670 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Liebherr TCb 2640 265 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 283D Protton Roy 260 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Smart Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Triple Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Unknown | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 4 | NA | NA | NA | 3 | 3 |
| Capacity | 265 Ltr | 300 Ltr | 260 Ltr | 240 Ltr | 244 Ltr | 292 Ltr |
| Energy Rating | 3 | NA | NA | 4 | 3 | 4 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | NA | 1Year |
Ad
Ad
Ad