Ad





| Model No | TCr 3520 |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Liebherr TCr 3520 346 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Liebherr |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 346 litres |
| Interior Lamp | Led |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Exterior Finish | HardLine |
| Exterior Display | Electronic |
| Color | Red |
| Shelf Material | 2 |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Top |
| No. of Doors | 2 |
| Vegetable Basket | Large Vegetable Box |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Shelves | Yes |
| Sliding Basket | Yes |
| No. of Shelves | 5 |
| Power Supply | 230 |
| Width | 606 mm |
| Depth | 732 mm |
| Height | 1850 mm |
| Package Contents | Fridge, User Manual & Warranty Card |
![]() Liebherr TCr 3520 346 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF455 ELT 3S 440 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Unknown | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 5 | 4 | NA | 2 | 3 | 3 |
| Capacity | 346 Ltr | 440 Ltr | 300 Ltr | 360 Ltr | 244 Ltr | 292 Ltr |
| Energy Rating | 4 | 3 | NA | 4 | 3 | 4 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 5 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | NA | 1Year |
Ad
Ad
Ad