LG 65NANO83A6A 65 Inch NANO 83A Smart TV Vs LG 65NANO80T6A 65 Inch NanoCell 4K Smart TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of LG 65NANO83A6A 65 Inch NANO 83A Smart TV and LG 65NANO80T6A 65 Inch NanoCell 4K Smart TV . The price of LG 65NANO83A6A 65 Inch NANO 83A Smart TV is 94490 and LG 65NANO80T6A 65 Inch NanoCell 4K Smart TV is 96990. LG 65NANO83A6A 65 Inch NANO 83A Smart TV is available in 65 Inch size, Television type Smart LED and 60 Hz Television whereas LG 65NANO80T6A 65 Inch NanoCell 4K Smart TV is available in 65 Inch size, Television type 4 and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between LG 65NANO83A6A 65 Inch NANO 83A Smart TV and LG 65NANO80T6A 65 Inch NanoCell 4K Smart TV .
LG 65NANO83A6A 65 Inch NANO 83A Smart TV Vs LG 65NANO80T6A 65 Inch NanoCell 4K Smart TV Comparison Overview
Key HighlightsLG65NANO83A6A 65 Inch NANO 83A Smart TVLG65NANO80T6A 65 Inch NanoCell 4K Smart TV
BrandLGLG
Price9449096990
Screen Size65 Inch65 Inch
Televisions TypeSmart LED4
Brand
LG
LG
Model
65
LG 65NANO80T6A 65 Inch NanoCell 4K Smart TV
Box Contents
1
Warranty
3 years
1 years
Slim TV
Yes
Yes
Operating System
WebOS 25
LG webOS 24
Type
Smart LED
4
Display
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range), Multi View
HDR (High Dynamic Range), HDR Dynamic Tone Mapping, HDR Pro, 10 HLG
Refresh Rate
60
Size Diagonal
65 inch
65 inch