LG 86QNED8CA6A 86 Inch QNED 8CA Smart TV Vs LG OLED65B8PTA 65 inch OLED 4K TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of LG 86QNED8CA6A 86 Inch QNED 8CA Smart TV and LG OLED65B8PTA 65 inch OLED 4K TV . The price of LG 86QNED8CA6A 86 Inch QNED 8CA Smart TV is 273769 and LG OLED65B8PTA 65 inch OLED 4K TV is 270000. LG 86QNED8CA6A 86 Inch QNED 8CA Smart TV is available in 86 Inch size, Television type Smart LED and 120 Hz Television whereas LG OLED65B8PTA 65 inch OLED 4K TV is available in 65 Inch size, Television type OLED and NA Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between LG 86QNED8CA6A 86 Inch QNED 8CA Smart TV and LG OLED65B8PTA 65 inch OLED 4K TV .
LG 86QNED8CA6A 86 Inch QNED 8CA Smart TV Vs LG OLED65B8PTA 65 inch OLED 4K TV Comparison Overview
Key HighlightsLG86QNED8CA6A 86 Inch QNED 8CA Smart TVLGOLED65B8PTA 65 inch OLED 4K TV
BrandLGLG
Price273769270000
Screen Size86 Inch65 Inch
Televisions TypeSmart LEDOLED
Brand
LG
LG
Model
LG 86QNED8CA6A 86 Inch QNED 8CA Smart TV
OLED65B8PTA 65 inch OLED 4K TV
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, Wall Mount Bracket, User Manual, Warranty Card
Television, Batteries, Magic Remote Control, Power Cord, User Manual & Warranty card
Warranty
1
3 years
Slim TV
Yes
Yes
Operating System
webOS 25
Type
Smart LED
OLED
Display
Other Display Features
Refresh Rate
120
Size Diagonal
86 inch
65 inch