Haier H65K85FUX 4K Ultra HD 65 Inch Smart Google TV Vs TCL 65C655 65 Inch QLED 4K TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of Haier H65K85FUX 4K Ultra HD 65 Inch Smart Google TV and TCL 65C655 65 Inch QLED 4K TV . The price of Haier H65K85FUX 4K Ultra HD 65 Inch Smart Google TV is 97990 and TCL 65C655 65 Inch QLED 4K TV is 64990. Haier H65K85FUX 4K Ultra HD 65 Inch Smart Google TV is available in 43 Inch size, Television type 4 and 60 Hz Television whereas TCL 65C655 65 Inch QLED 4K TV is available in 65 Inch size, Television type QLED and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between Haier H65K85FUX 4K Ultra HD 65 Inch Smart Google TV and TCL 65C655 65 Inch QLED 4K TV .
Key HighlightsHaierH65K85FUX 4K Ultra HD 65 Inch Smart Google TVTCL65C655 65 Inch QLED 4K TV
BrandHaierTCL
Price9799064990
Screen Size43 Inch65 Inch
Televisions Type4QLED
Brand
Haier
TCL
Model
H65K85FUX 4K Ultra HD 65 Inch Smart Google TV
TCL 65C655 65 Inch QLED 4K TV
Box Contents
Television, Remote, Table Mount Stand, User Manual, Warranty Card
Warranty
2 years
Yes
Operating System
Google TV 14
Type
4
QLED
Display
Other Display Features
HDR (High Dynamic Range), HDR 10, HLG
4
Refresh Rate
60
Size Diagonal
43 inch
65 inch