Haier HTW85-186S 8.5 Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine
V/S
LG P7015SRAY 7.0 Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine
Godrej WF EON 6010 PAEC 6 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
V/S
Bosch WAK20164IN 7 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
IFB TL- RCG 6.5 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine
V/S
LG T70SKSF1Z 7 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine
Samsung WW60R20EKMW 6 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
V/S
LG FHM1065ZDL 6.5 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
Ad





| Capacity | 9 kg |
| Control | Fully Automatic |
| Color | Black VCM |
| Type | Front Load Fully Automatic |
| Model No | FHD0905STB |
| Brand | LG |
| Transparent Window | Yes |
| Display | Yes |
| Type of Control | Touch & Dial Controls |
| Tempered Glass Window | Yes |
| Hot/Cold Water Inlet | Hot and Cold Water Inlet |
| Motor Type | Inverter Direct Drive Motor |
| Motor Overheating Protection | Yes |
| Auto Balance System | Yes |
| Pre Wash | Yes |
| Cotton | Yes |
| Sports Wear | Yes |
| Clean Tub | Yes |
| Jean | Yes |
| List of Programs | Cotton, Cotton Large, Mix, Easy Care, Duvet, Allergy Care, Sports Wear, Delicate, Wool, Quick 30, Rinse+Spin, Tub Clean |
| Wool | Yes |
| Delicate | Yes |
| Super Clean | Yes |
| Start / Stop / Pause | Yes |
| Stop&Add | Yes |
| Wash | Yes |
| Intensive Wash | Yes |
| Rinse | Yes |
| Soak | Yes |
| Shower Rinse | No |
| Daily Wash | Yes |
| Eco Wash | Yes |
| Anti-Foam Control | Yes |
| Anti Vibration Rubber | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Buzzer | Yes |
| Auto Dose | No |
| Inner Tub | Stainless Steel Tub |
| Drum Material | Stainless Steel |
| Blocked Filter Indicator | Yes |
| End of cycle indicator | Yes |
| Full Tank Indicator | No |
| Voltage | 220 |
| Frequency | 50 hz |
| Spin | Yes |
| Spin Speed | 1200 rpm |
| Spin Shower | No |
| Spin Window | Yes |
| Max Spin Speed | 1200 rpm |
| Package Contents | 1 |
| Warranty | 2 |
| Motor Warranty | 10 |
| Not Covered in Warranty | Plastic parts, external accessories, and any physical damage not covered under warranty. |
FHD0905STB 9 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine | ![]() NA-FS14X3 14 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine | ![]() HWD105-B14959S8U1 10.5 Kg Washer and Dryer Front Load Washing Machine (Wifi) | ![]() Executive Plus VX 8.5 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine | ![]() Executive Plus VX ID 8.5 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine | ![]() NA-S085M2W01 8 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Machine Type | Front Load | Top Load | Front Load | Front Load | Front Load | Front Load |
| Control | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic |
| Warranty | 2 years | 2 years | 2 years | 2 years | 1 year | 2 years |
Ad


Ad





Ad
Ad