Haier HTW85-186S 8.5 Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine
V/S
LG P7015SRAY 7.0 Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine
Godrej WF EON 6010 PAEC 6 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
V/S
Bosch WAK20164IN 7 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
IFB TL- RCG 6.5 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine
V/S
LG T70SKSF1Z 7 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine
Samsung WW60R20EKMW 6 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
V/S
LG FHM1065ZDL 6.5 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
Ad


| Capacity | 7.5 Kgs |
| Control | Fully Automatic |
| Color | Red |
| Type | Top Load |
| Model No | NA-F75AH9RRB |
| Brand | Panasonic |
| Transparent Window | Yes |
| Type of Control | Sheet Type |
| Tempered Glass Window | Yes |
| Heater Type | In Built Heater |
| Hot/ Cold Water inlet | Cold Water inlet |
| Window(Glass Type) | Transparent |
| Exterior - Material | Metal |
| Quick | Yes |
| Other Wash Modes | Aqua Spin Rinse, Normal, Favorite |
| No of Wash Program | 10 |
| Only Spin | Yes |
| 3-Step Wash | Yes |
| Pulsator | Yes |
| Eco Wash | Yes |
| Start / Stop / Pause | Yes |
| Water Consumption | 107 Litres |
| Water Level Selection | Yes |
| Wash | Yes |
| Wash Window | Yes |
| Washing Type | Dancing Water Flow |
| Rinse | Yes |
| Soak | Yes |
| Bedding | Yes |
| Anti-Foam Control | Yes |
| Anti Foam Sensor | Yes |
| Air Dry | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Fuzzy logic | Yes |
| Delay Start | Yes |
| Drum Type | Sazanami Drum |
| Depth | 604 mm |
| Height | 1035 mm |
| Width | 525 mm |
Ad
| Door Opening | Easy Wide |
| End of cycle indicator | Yes |
| Time Left Display | Yes |
| Indicators & Notification | Yes |
| Energy Rating | 5 |
| Energy Consumption (kWh) | 113 |
| Voltage | 230 Volt |
| Frequency | 50 Hz |
| Lint Filter | Yes |
| Spin | Yes |
| Spin Speed | 702 RPM |
| Spin Time | 10 min |
| Spin Window | Yes |
| Max Spin Speed | 702 RPM |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments |
| Warranty | 2 Years |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
![]() NA-F75AH9RRB 7.5 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine | ![]() GLWT855N12CB Fully Automatic Top Load Novante IOT 8.5 kg | ![]() 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (TL - RES 7 kg Aqua) | WAK20164IN 7 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine | Et70enprm 7 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine | |
|---|---|---|---|---|---|
| Machine Type | Top Load | NA | NA | NA | NA |
| Control | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic |
| Warranty | 2 Years | 1 Year | 4 Year | 1 Year | 2 Years |
Ad
Ad

Ad
Ad