Ad
| Brand | Honeywell |
| Material | Plastic |
| Control Type | Button Control |
| Suitable For | Home Air Purifier, Living Room Air purifier, room air purifier |
| Portable | Yes |
| Height | 50.5 cm |
| Width | 33 cm |
| Depth | 18 cm |
| Weight | 4.7 kg |
| Coverage Area | 543 sqft |
| Ionizer | No |
| Air Flow Level | 350 cum_hr |
| Automatic Shut Off | Yes |
| Timer | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Other Convenience Features | null |
| Child Lock | No |
| Power Consumption | 40 w |
| Other Power Features | null |
| Warranty | 0 year |
| Country Of Origin | India |
Ad
Ad