Ad
Available Colors :
Black
Variants:
The Qin 1s ai phone is a ₹8,099 smartphone from qin. It was released in 01/01/1970 and has quickly become a popular choice. The phone boasts impressive specs, including a 2.8 inches TFT display, a Dual core, 1.3 GHz, Cortex A53 processor, a NA NA camera setup, and a battery with standard charging.
The 1s AI Phone has a sleek design. It features a 2.8 inches TFT display. It's 8.5 mm thick and weighs N/A .
The 1s AI Phone features a 2.8 inches TFT display with a resolution of 240 x, giving it a pixel density of 143 ppi. It supports standard modes. The refresh rate is standard .
The qin 1s AI Phone is powered by a Dual core, 1.3 GHz, Cortex A53 processor. It's priced at ₹8,099. The processor is paired with 256 MB RAM, enough for multitasking, browsing, and gaming.
The 1s AI Phone has a NA NA rear camera setup and a front camera with NA for selfies and video calls.
The 1s AI Phone is equipped with a 1480 mAh. It supports fast charging and can be charged using standard methods.
| Battery | 1480 mAh |
| Display | 2.8 inches |
| RAM | 256 MB |
| Operating System | Android v |
| Launch Date | June 18, 2019 (Official) |
| Network | 4 G |
| SIM Slot S | Dual SIM, GSM+GSM |
| Chipset | 9820 |
| Processor | 1.3 GHz |
| Display Type | TFT |
| Pixel Density | 143 ppi |
| Screen Resolution | 240 x |
| Screen Size | 2.8 inches |
| Height | 132 mm |
| Thickness | 8.5 mm |
| Width | 53.8 mm |
| Colours | Black, White |
| Type | Li-ion |
| USB Type-C | Yes |
| Standby Time | 420 |
| Talktime | 15 |
| Expandable Memory | 32 GB |
| Internal Memory | 512 MB |
| Bluetooth | v4.2 |
| GPS | Yes |
| Network Support | 4 G |
| SIM1 | 4 G |
| SIM2 | 2 G |
| VoLTE | Yes |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11, b/g/n |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Loudspeaker | Yes |
![]() Qin 1s AI Phone ₹ 8,099 | |
|---|---|
| Screen Size | 2.8 inches |
| Battery | 1480 mAh |
| Front Camera | NA |
| Ram | 256 MB |
| Rear Camera | NA |
| Processor | Dual core, 1.3 GHz, Cortex A53 |
Ad






Ad