Ad

| Cooling Technology | 1 Hour Icing Technology |
| Energy Rating | 3 |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Haier HRB-3404BS-R 320 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Haier |
| Model No | HRB-3404BS-R |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 320 Litres |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| Color | Brushline Silver |
| Handle Design | Royale |
| Handle Type | Recessed |
| Water Dispenser | No |
| Ice Dispenser | No |
| Shelf Bottle | 3 |
| No. of Compressors | 1 |
| Lighting | Yes |
| Interiors lamp | Yes |
| Exterior Finish | Brushline Silver |
| Exterior Display | No |
| Door Finish | Brushline Silver |
| Door Lock | Yes |
| Stabilizer Free Operation | Yes |
| Temperature Control | Yes |
| Refrigerant | Eco friendly |
| Ice Cube Box | Yes |
| Ice Tray | Yes |
| Icemaker Type | Double Twisted |
| Freezer Shelf | Yes |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Bottom |
| Express Freezing | Yes |
| Capacity(Freezer) | 86 |
| Shelves | Toughened |
| No. Of Shelves | 3 |
| No. of Doors | 3 |
| Egg Cum Ice Tray | Yes |
| Egg Tray | Yes |
| Gasket Type | Removable |
| Door Shelf | Yes |
| Door Bins | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
| Moist Balance Crisper | Yes |
Ad
| Turbo Mode | Yes |
| Height | 1600 mm |
| Width | 595 mm |
| Depth | 642 mm |
| Compressor Warranty | 10 Years |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
| Warranty | 1 Year |
![]() Haier HRB-3404BS-R 320 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() LG GL N292DPZY 242 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator | Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | Whirlpool FP 263D PROTTON ROY 240 Ltr Triple Door Refrigerator | Whirlpool NEO 305GD PRM 292 Ltr Double Door Refrigerator | Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | 1 | Yes, Smart Inverter | NA | IntelliSense Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | NA | 3 | 3 | 3 | 3 |
| No Of Shelves Freezer | 1 | NA | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Colors | Brushline Silver | Shiny Steel | NA | Inox Steel | Crystal Black | Silver |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1 Year | 1 Year | NA | 1 Year | 1 Year | 1 Year |
Ad
Ad




Ad