Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Model No | HRB-2963BS-E |
| Title | Haier HRB-2963BS-E 276 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Haier |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 276 litres |
| Cooling Technology | Turbo Icing Technology |
| Interior Lamp | Yes |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass with White Deco |
| Exterior Finish | PCM |
| Door Lock | Yes |
| Color | Brushline Silver |
| Sensors | R600a |
| Icemaker Type | Twist Ice Maker |
| Shelf Material | Toughened Glass with White Deco |
| Vegetable Basket | Bigger Veg Box |
| No. of Shelves | 3 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 1 |
| Shelves | 3 |
| Width | 548 mm |
| Depth | 615 mm |
| Height | 1685 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments |
![]() Haier HRB-2963BS-E 276 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool 230 IMPRO ROY 4S 215 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Unknown | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | NA | 2 | NA | 3 | 3 |
| Capacity | 276 Ltr | 300 Ltr | 215 Ltr | 240 Ltr | 244 Ltr | 292 Ltr |
| Energy Rating | 3 | NA | 4 | 4 | 3 | 4 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | NA | 1Year |
Ad
Ad





Ad