Ad





| Refrigerator Type | Side-By-Side |
| Model No | NA |
| Title | Haier Ultra-Thin 518 L Side by Side Door Built-In Refrigerator |
| Brand | Haier |
| Defrosting Technology | Total No Frost Technology |
| Capacity | 518 litres |
| Cooling Technology | Yes |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| No. of Compressors | 1 |
| Interior Lamp | Led |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Glass Glass |
| Exterior Finish | Stainless Steel |
| Exterior Display | LED Exterior Display |
| Door Lock | Yes |
| Color | Grey |
| Sensors | Yes |
| Shelf Material | Glass |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Left Side |
| Express Freezing | Yes |
| Icemaker Type | No |
| Vegetable Basket | 2 |
| No. of Doors | 3 |
| No. of Bottle Shelves | 6 |
| Shelves | Glass |
| Sliding Basket | Yes |
| Drawers | 4 |
| No. of Shelves | 1 |
| Power Supply | 220 |
| Deodorizer | Yes |
| Width | 910 mm |
| Depth | 600 mm |
| Height | 1790 mm |
| Package Contents | 1 |
![]() Haier Ultra-Thin 518 L Side by Side Door Built-In Refrigerator | ![]() LG GC-B247SLUV 687 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RT65K7058BS 670 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RS72R5001M9 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Whirlpool IF CNV 515 500 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RS72R5011B4 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor |
| No Of Shelves | 1 | NA | 4 | 5 | 4 | 4 |
| Capacity | 518 Ltr | 687 Ltr | 670 Ltr | 700 Ltr | 500 Ltr | 700 Ltr |
| Energy Rating | NA | NA | 3 | NA | 3 | NA |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 20 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad