Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | MarQ 340JF2MQDS 338 Ltr Double Door Refrigerator |
| Model No | 340 |
| Brand | MarQ |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 338 litres |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| Water Dispenser | No |
| Interior Lamp | Yes |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Exterior Finish | PCM |
| Color | Dark Steel |
| Sensors | R600a |
| Icemaker Type | Twist Ice Maker |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| No. of Shelves | 3 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 1 |
| Shelves | 3 |
| Width | 600 mm |
| Depth | 681 mm |
| Height | 1747 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments |
![]() Marq 340JF2MQDS 338 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool 230 IMPRO ROY 4S 215 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Unknown | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | NA | 2 | NA | 3 | 3 |
| Capacity | 338 Ltr | 300 Ltr | 215 Ltr | 240 Ltr | 244 Ltr | 292 Ltr |
| Energy Rating | 2 | NA | 4 | 4 | 3 | 4 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | NA | 1Year |
Ad
Ad
Ad