LG 50UM7300PTA 50 inch LED 4K TV Vs LG 43QNED82T6A 43 Inch QNED AI 4K Smart TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of LG 50UM7300PTA 50 inch LED 4K TV and LG 43QNED82T6A 43 Inch QNED AI 4K Smart TV . The price of LG 50UM7300PTA 50 inch LED 4K TV is 51900 and LG 43QNED82T6A 43 Inch QNED AI 4K Smart TV is 56490. LG 50UM7300PTA 50 inch LED 4K TV is available in 50 Inch size, Television type LED and 50 Hz Television whereas LG 43QNED82T6A 43 Inch QNED AI 4K Smart TV is available in 43 Inch size, Television type 4 and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between LG 50UM7300PTA 50 inch LED 4K TV and LG 43QNED82T6A 43 Inch QNED AI 4K Smart TV .
LG 50UM7300PTA 50 inch LED 4K TV Vs LG 43QNED82T6A 43 Inch QNED AI 4K Smart TV Comparison Overview
Key HighlightsLG50UM7300PTA 50 inch LED 4K TVLG43QNED82T6A 43 Inch QNED AI 4K Smart TV
BrandLGLG
Price5190056490
Screen Size50 Inch43 Inch
Televisions TypeLED4
Brand
LG
LG
Box Contents
1
Model
50
LG 43QNED82T6A 43 Inch QNED AI 4K Smart TV
Warranty
1
1 years
Type
LED
4
Size Diagonal
50 inch
43 inch