Ad





| Brand | Croma |
| Model | Croma 165 cm (65 inch) 4K Ultra HD LED Android TV with Google Assistant |
| Box Contents | Television, Remote Control, Batteries, Tabletop, Base, Screws, User Manual & Warranty Card. |
| Warranty | 1 |
| Slim TV | No |
| 3D TV | No |
| Curved TV | No |
| Type | LED |
| Internet Access | Yes |
| Other Display Features | 4 |
| Size Diagonal | 65 inch |
| Local Dimming | No |
| Resolution | 3840x2160 pixels |
| Dimensions | 1445x310 pixels |
| Stand Colour | Black |
| Colour | Black |
| Weight With Stand | 24.2 kg |
| Upscaling | Yes |
| Video Formats Supported | HDMI,MP4 |
| Output Speaker | 20 w |
| Sound Type | Acoustic Surface Audio Plus |
| Audio Formats Supported | MP3, WMA |
| Total Speaker Output | 20 w |
| Other Smart Features | Netflix, Prime Video, Disney+, Apple TV, Hulu, CBS All Access, Peacock, Youtube TV, Spotify, iHeartRadio and more |
| Smart TV | Yes |
| Voice Recognition | Yes |
| HDMI Ports | 3 |
| NFC Ports | No |
| MHL Enabled | No |
| USB Supports | Audio, Video, Image |
| USB Ports | 2 |
| Component Output Ports | 1 |
| RCA Output Ports | 1 |
| RF Input Ports | 1 |
| VGA Input Ports | 1 |
| Universal Control Present | Yes |
| Remote Type | Smart Control |
| Touch Controls Present | No |
| Voltage Requirement | |
| Frequency Requirement | 50 |
| Power Saving Mode | Under 0.5 W |
![]() 165 cm (65 inch) 4K Ultra HD LED Android TV with Google Assistant | ![]() H55C95EUX Haier C95 OLED 140cm (55) Google TV | Sound By Harman Kardon | ![]() H75M92FUX New M92 Series 189cm(75) QD-Mini LED Smart AI Google TV | ![]() OLED65G3PSA LG OLED evo 164cm (65) TV (G3) | ![]() OLED97G56LA LG OLED evo AI 245cm (97) TV (G5) | ![]() BRAVIA 2 K-55S25 55 inch UHD Smart LED TV | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | NA | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 165 Hz | 50 Hz |
| Screen Resolution | 3840x2160 Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 3840 x 2160 Pixels |
| Screen Type | LED | NA | NA | NA | NA | NA |
| Size Diagonal | 65 Inch | 55 Inch | 75 Inch | 65 Inch | 97 Inch | 55 Inch |
| Hdmi Ports | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 |
| Usb Supports | Audio, Video, Image | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad
Ad
Ad