Ad





| Brand | Haier |
| Model | Haier LE43K7700UGA 43 Inch 4K Bezel Less Google Android TV - Smart AI Plus |
| Box Contents | TV, Remote, AAA Batteries (2 N), 1 set of Base stand, User Manual |
| Warranty | 2 |
| Slim TV | Yes |
| 3D TV | No |
| Curved TV | No |
| Type | D-LED |
| Internet Access | Yes |
| Other Display Features | 4 |
| Size Diagonal | 43 inch |
| Local Dimming | Yes |
| Resolution | 4 |
| Dimensions | 959.8 |
| Stand Colour | Grey |
| Colour | Grey |
| Weight With Stand | 7.3 kg |
| Upscaling | AI 4K |
| Video Formats Supported | DAT, MPG, MPEG, VOB, AVI, DIVX |
| Sound Type | DTS Codec, Dolby Digital Plus |
| Audio Formats Supported | AC4, AC3 (Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, DTS, DTS-HD, DTS Express, WMA, APT-X (Refer to Manual) |
| Total Speaker Output | 20 w |
| Other Smart Features | Netflix, Prime Video, Disney+, Apple TV, Hulu, CBS All Access, Peacock, Youtube TV, Spotify, iHeartRadio and more |
| Smart TV | Yes |
| Voice Recognition | No |
| HDMI Ports | 4 |
| NFC Ports | No |
| MHL Enabled | No |
| USB Supports | Audio, Video, Image |
| USB Ports | 2 |
| Component Output Ports | 1 |
| RCA Output Ports | 1 |
| RF Input Ports | 1 |
| VGA Input Ports | 1 |
| Universal Control Present | Yes |
| Remote Type | Remote |
| Touch Controls Present | No |
| Voltage Requirement | |
| Frequency Requirement | 60 hz |
| Power Saving Mode | Under 0.5 W |
![]() LE43K7700UGA 43 Inch 4K Bezel Less Google Android TV - Smart AI Plus | ![]() K-55S30B BRAVIA 3 | S30B | 4K HDR Processor X1™ | 4K Ultra HD | ![]() K-55XR55A BRAVIA 5 | XR55A | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | ![]() K-65XR50 BRAVIA 5 | XR50 | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | ![]() OLED65G3PSA LG OLED evo 164cm (65) TV (G3) | ![]() OLED97G56LA LG OLED evo AI 245cm (97) TV (G5) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | NA | 60 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 165 Hz |
| Screen Resolution | 4 Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels |
| Screen Type | D-LED | Smart LED | Smart LED | NA | NA | NA |
| Size Diagonal | 43 Inch | 55 Inch | 55 Inch | 65 Inch | 65 Inch | 97 Inch |
| Hdmi Ports | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | Audio, Video, Image | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad





Ad
Ad