Ad





| Brand | LG |
| Model | OLED65C6XLA 164 cm (65) LG OLED evo AI C6 4K Smart TV |
| Box Contents | Null |
| Operating System | webOS |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Size Diagonal | 65 inch |
| Local Dimming | Null |
| Resolution | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) |
| Other Display Features | Dolby Vision, Dolby Atmos |
| Design | OLED evo |
| Dimensions | Null |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Null |
| Upscaling | Yes |
| Sound Type | Null |
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi Present | Yes |
| Processor | α11 AI Processor Gen3 |
| Bluetooth | Yes |
| Voice Recognition | Yes |
| Other Smart Features | AirPlay, Apple Homekit |
| USB Supports | Yes |
| Universal Control Present | Null |
| Remote Type | Null |
| Touch Controls Present | Null |
![]() OLED65C6XLA 164 cm (65) LG OLED evo AI C6 4K Smart TVOLED65C6XLA with α11 AI Processor Gen3, with Dolby Vision & Atmos 2026 | ![]() K-55XR80M2 IN5 BRAVIA 8 II | XR80M2 | XR Processor | OLED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() K-75XR90 IN5 BRAVIA 9 | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() K-55XR55A BRAVIA 5 | XR55A | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | ![]() K-65XR50 BRAVIA 5 | XR50 | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | ![]() H55C95EUX Haier C95 OLED 140cm (55) Google TV | Sound By Harman Kardon | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 120 Hz | 120 Hz | 100 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz |
| Screen Resolution | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels |
| Screen Type | NA | NA | NA | Smart LED | NA | NA |
| Size Diagonal | 65 Inch | 55 Inch | 75 Inch | 55 Inch | 65 Inch | 55 Inch |
| Hdmi Ports | NA | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | Yes | NA | 2 | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad
Ad
Ad
Oled65c6xla 164 Cm 65 Lg Oled Evo Ai C6 4k Smart Tvoled65c6xla With 11 Ai Processor Gen3 With Dolby Vision And Atmos 2026