Ad





| Brand | Onida |
| Box Contents | Television, Remote Control, Batteries, Power Cord, Magic Remote, User Manual & Warranty card |
| Warranty | 1 |
| Model | 43 |
| Slim TV | No |
| 3D TV | No |
| Type | LED |
| Size Diagonal | 43 inch |
| Other Display Features | Color control |
| Resolution | 3840x2160 pixels |
| Local Dimming | No |
| Refresh Rate | 60 hz |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Black |
| Weight With Stand | 12 kg |
| Video Formats Supported | AVI, M4V, MKV, MP4, MPEG, MPEG-1, MPEG-4, WMV |
| Upscaling | Yes |
| Audio Formats Supported | M4A, MP2, MP3, WAV, WMA |
| Sound Type | 2.0 |
| Output Speaker | 8 w |
| Total Speaker Output | 16 w |
| Smart TV | Yes |
| Bluetooth | No |
| Other Smart Features | Connect Share, Display Mirroring, MHL, SmartShare, SmartView, WiFi Direct, Android, Future Ready |
| USB Supports | Audio, Video, Image |
| USB Ports | 2 |
| HDMI Ports | 3 |
| NFC Ports | No |
| MHL Enabled | Yes |
| RF Input Ports | 1 |
| VGA Input Ports | 1 |
| Universal Control Present | No |
| Touch Controls Present | No |
| Voltage Requirement | 100 |
| Power Saving Mode | Yes |
| Power Consumption Standby | 0.5 w |
![]() 43UIB 43 inch LED 4K TV | ![]() H55C95EUX Haier C95 OLED 140cm (55) Google TV | Sound By Harman Kardon | ![]() H75M92FUX New M92 Series 189cm(75) QD-Mini LED Smart AI Google TV | ![]() OLED65G3PSA LG OLED evo 164cm (65) TV (G3) | ![]() OLED97G56LA LG OLED evo AI 245cm (97) TV (G5) | ![]() BRAVIA 2 K-55S25 55 inch UHD Smart LED TV | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 165 Hz | 50 Hz |
| Screen Resolution | 3840x2160 Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 3840 x 2160 Pixels |
| Screen Type | LED | NA | NA | NA | NA | NA |
| Size Diagonal | 43 Inch | 55 Inch | 75 Inch | 65 Inch | 97 Inch | 55 Inch |
| Hdmi Ports | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 |
| Usb Supports | Audio, Video, Image | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad
Ad
Ad