Ad
| Brand | Tata Swach |
| Height | 50 cm |
| Width | 27 cm |
| Depth | 38 cm |
| Weight | 7 kg |
| Total Capacity | 8 l |
| Purification Technology (RO/UV/UF) | Gravity Based |
| Detachable Storage Tank | No |
| Auto Start | No |
| Auto Shut Off | No |
| Hot Water Dispenser | No |
| Cold Water Dispenser | No |
| Child Lock | No |
| Overflow Protection | No |
| Filtration Capacity | 8 lph |
| Warranty | null year |
| Country Of Origin | India |
Ad
Ad
Ad
Ad