Ad





| Brand | Tata Swach |
| Height | 20 cm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 40 cm |
| Weight | 5 kg |
| Total Capacity | 10 l |
| Purification Technology (RO/UV/UF) | RO + UV + UF + Minerals |
| Detachable Storage Tank | No |
| Auto Start | No |
| Auto Shut Off | No |
| Hot Water Dispenser | No |
| Cold Water Dispenser | No |
| Child Lock | No |
| Overflow Protection | No |
| Filtration Capacity | 10 lph |
| Warranty | null year |
| Country Of Origin | India |
Ad
![]() | ![]() Maxx 11013 | ![]() Ultra Storage | ![]() Ace | ![]() Maxx Alkaline | ![]() Maxx Alkaline B | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Total Capacity | 10 L | 7 L | 8 L | 8 L | 7 L | 7 L |
| Power Requirement | NA | Single Phase 140 - 250 V AC, 50-60 Hz | Single Phase 140-250 V AC, 50-60 Hz | NA | Single Phase 140-250 V AC, 50-60 Hz | Single Phase 140-250 V AC, 50-60 Hz |
| Purifying Technology | RO + UV + UF + Minerals | UV + UF | UV + UF | RO + UV + UF + TDS | UV + UF + Alkaline | UV + UF + Alkaline |
Ad
Ad
Ad