Ad
| Brand | Agaro |
| Material | Plastic |
| Control Type | Knob |
| Suitable For | baby room, living room, office |
| Portable | No |
| Height | 27.5 cm |
| Width | 12.5 cm |
| Depth | 12.5 cm |
| Weight | 0.78 kg |
| Coverage Area | 215 sqft |
| Ionizer | No |
| Air Flow Level | 1.8 cum_hr |
| Automatic Shut Off | Yes |
| Timer | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Other Convenience Features | Works on ultrasonic technology to humidify the room for skin hydration and effortless breathing |
| Child Lock | No |
| Power Consumption | 18 w |
| Other Power Features | Lightweight and Portable Design |
| Warranty | 0 year |
| Country Of Origin | China |
Ad
Ad